Honda najbardziej odpowiedzialna społecznie
2006-05-10 00:04
Przeczytaj także: Najpopularniejsze auta w Europie
Honda została uznana za najbardziej odpowiedzialną społecznie markę w branży motoryzacyjnej przez większość konsumentów w Wielkiej Brytanii, USA, Indonezji. Zgodnie z wynikami badania Honda zajmuje też czołowe miejsce w Hiszpanii i we Włoszech, ex equo z BMW.W Japonii, Korei i Tajlandii numerem jeden jest Toyota. Z kolei w Szwecji i Holandii marką, która według respondentów podejmuje najwięcej inicjatyw i działań na polu odpowiedzialnego biznesu jest Volvo. W Chinach najlepszym społecznym wizerunkiem cieszy się Shell, we Francji Michelin, w Niemczech Porsche, w Indiach Bharat Petroleum, w Meksyku Nissan, a w Malezji Petronas. Polska w tym roku nie uczestniczyła w badaniu.
Według badania, aż 85% konsumentów sektora motoryzacyjnego w Indonezji chętniej wybiera produkty i usługi firm, które są zaangażowane w rozwój społeczny. Klienci nie oczekują tylko dobrych i bezpiecznych produktów, chcą także wiedzieć czy zostały one wyprodukowane w sposób etyczny i odpowiedzialny. Z kolei w Wielkiej Brytanii zaledwie 54% konsumentów zwraca na to uwagę. Z badania wynika ponadto, że w krajach azjatyckich takich jak Tajlandia, Indie i Chiny działalność firm motoryzacyjnych w ramach CSR-u (ang. Corporate Social Responsibilities) jest wyżej oceniana niż w zachodnich krajach o dużej tradycji biznesowej.
"Badanie pokazało, że społecznie odpowiedzialny biznes odgrywa coraz większą rolę. Przyczynia się do zwiększania zysków i podnosi wartość rynkową firmy. W rezultacie, wiele firm podejmuje coraz więcej inicjatyw w tym kierunku i inwestuje w CSR" - komentuje Magdalena Sawińska z TNS OBOP.

oprac. : Joanna Kujawa / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Wiadomości
-
Gdzie na wakacje? TOP 20 najatrakcyjniejszych turystycznych regionów Europy
-
Polacy unikają reklam w telewizji. Ponad 77% sięga po telefon podczas przerw
-
Nowa farma wiatrowa Eurowind Energy w woj. wielkopolskim. Gmina Jastrowie zyska 2,2 mln zł rocznie z podatków
-
Coface: wojna celna i napięcia geopolityczne hamują wzrost gospodarczy