eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Najlepsze aplikacje mobilne dla uczniów

Najlepsze aplikacje mobilne dla uczniów

2017-09-19 11:57

Najlepsze aplikacje mobilne dla uczniów

If This Then That © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Jeszcze 10 lat temu telefony komórkowe służyły przede wszystkim do rozmów, a w salach lekcyjnych i aulach królowały tablica i kreda. Obecnie smartfony to kombajny multimedialne, umożliwiające robienie zdjęć, nagrywanie filmów, słuchanie muzyki czy korzystanie z Internetu i serwisów społecznościowych. Inaczej wyglądają również pomieszczenia szkolne, w których coraz większą rolę odgrywają nowe technologie. W tych warunkach praktyczne zastosowanie coraz częściej znajdują aplikacje mobilne. Oto rozwiązania, które mogą w szczególności spodobać się uczniom i studentom.

Przeczytaj także: Aplikacje mobilne. Jak będzie wyglądać ich przyszłość?

IFTTT – łatwa automatyzacja zadań


W zestawieniu "Najlepsze aplikacje mobilne dla uczniów" nie powinno zabraknąć IFTTT. Wprawdzie ta apka nie ma funkcjonalności stricte edukacyjnej, to jednak może pomóc w nauce, zwiększając produktywność i pomagając w oszczędzaniu czasu.

Zbitka liter "IFTTT" to skrót wyrażenia If This Then That. Główna funkcjonalność programu to tworzenie własnych instrukcji warunkowych (Jeżeli ___ , zrób ___). Dzięki współpracy z wieloma producentami i usługami możliwych kombinacji jest tu naprawę niezliczona ilość.

Oto tylko kilka algorytmów, które możemy zastosować:
  • Automatycznie wycisz smartfon kiedy będę w szkole (jeśli dane pobrane z modułu GPS urządzenia będą wskazywały lokalizację Twojej szkoły, to smartfon automatycznie wyciszy dźwięki)
  • Zapisuj załączniki z poczty na moje konto Dropbox
  • Zapisuj swoje zdjęcia z Instagrama na dysku Google
  • Prześlij na mój adres e-mail skrót najważniejszych newsów dnia z danego portalu

fot. mat. prasowe

If This Then That

If This Then That pozwala zwiększyć produktywność i zaoszczędzić czas


Memrise – łatwa nauka języków obcych


Memrise to darmowa aplikacja mobilna, która ułatwia naukę obcojęzycznych słówek. W jej zasobach dostępnych jest ponad 188 kursów z podziałem na różne języki i kategorie. Przez kolejne etapy nauki przechodzimy wyświetlając karty ze słówkiem, którego znacznie musimy odgadnąć. Dodatkowo możemy też posłuchać wymowy, a także skorzystać ze wskazówek. Dzięki częstym powtórkom i zadaniom testowym nauka jest skuteczna.

fot. mat. prasowe

Memrise

Aplikacja zawiera 188 kursów z podziałem na różne języki i kategorie


Office Lens – nie przepisuj, rób zdjęcia!


Fotografowanie notatek i zapisanych przez wykładowców tablic to szkolna i uczelniana codzienność. W takich sytuacjach sprawdzi się przygotowana przez Microsoft aplikacja Office Lens, która odpowiednio kadruje nasze zdjęcie sprawiając, że jest ono bardziej czytelne i przypomina wydruk zeskanowanego dokumentu. Ważną zaletą Office Lens jest możliwość zapisania dokumentów w różnych formatach, a po zeskanowaniu pliki można bezpośrednio przetworzyć do formatu .doc lub .docx.

fot. mat. prasowe

Office Lens

Office Lens ma możliwość zapisania dokumentów w różnych formatach


Wolfram Alpha – zaawansowane obliczenia na wyciągnięcie dłoni


Wolfram Alpha to zaawansowany silnik obliczeniowy wykorzystujący sztuczna inteligencję, który jest w stanie odpowiadać na pytania użytkownika. Uczniowie najczęściej korzystają z funkcjonalności polegającej na rozwiązywaniu działań matematycznych (funkcje, pochodne, całki, trygonometria i inne), ale Wolfram Alpha potrafi odpowiadać też na pytania związane z fizyką, geografią, chemią, inżynierią, astronomią, historią, kulturą, muzyką, ekonomią, biologią, pogodą i wieloma innymi naukami.

fot. mat. prasowe

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha to zaawansowany silnik obliczeniowy wykorzystujący AI


My Study Life – zorganizuj swoje sprawy


My Study Life to elektroniczny plan zajęć wzbogacony o listę zadań i możliwość przypominania o pracach domowych i zbliżających się sprawdzianach. Kreator wykładu umożliwia wpisanie m.in. sali, budynku, nauczyciela. Ważną zaletą programu jest dostępność podziału na rok akademicki, którego m.in. zakres czasowy można samemu zdefiniować. Z aplikacji można korzystać również na komputerze stacjonarnym, a konkretniej w przeglądarce internetowej.

fot. mat. prasowe

My Study Life

My Study Life to elektroniczny plan zajęć z wieloma użytecznymi funkcjami


Opera VPN – Internet bez ograniczeń


Sieć w szkołach i na uczelniach często posiada wiele blokad, które ograniczają korzystanie z internetu wyłącznie do kilku stron internetowych. Dzięki aplikacji Opera VPN można połączyć się z jednym z pięciu serwerów Opery na świecie i w ten sposób „oszukać” lokalizacje naszego urządzenia umożliwiając w ten sposób przeglądanie zasobów sieci bez blokad nałożonych przez jej administratorów.

fot. mat. prasowe

Opera VPN

Dzięki aplikacji Opera VPN można połączyć się z jednym z pięciu serwerów Opery na świecie


Noisli – sposób na koncentrację


W jakim miejscu najbardziej lubisz się uczyć? Cichy pokój, głośna kawiarnia, las, deszczowy dzień, burza, a może śpiew ptaków? Aplikacja Noisli posiada wbudowane zestawy dźwięków, które pomogą się skoncentrować. Użytkownik może łączyć wiele dźwięków w jeden, a także zmniejszać lub zwiększać ich natężenie. Nie bez znaczenia jest również piękny i minimalistyczny interfejs graficzny.

fot. mat. prasowe

Noisli

Aplikacja Noisli posiada wbudowane zestawy dźwięków, które pomogą się skoncentrować.


Podsumowanie


Wymienione wyżej aplikacje mobilne pomogą uczynić naukę łatwiejszą i efektywniejszą, zorganizować czas, a także poprawić koncentrację. W połączeniu z odpowiednim sprzętem komputerowym w klasach oraz plecakach najmłodszych, edukacja ma szansę stać się znacznie efektywniejsza, a szkoły wejść na zupełnie nowy, wyższy poziom.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: