eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Gdzie spędzić niezapomniany Dzień Dziecka?

Gdzie spędzić niezapomniany Dzień Dziecka?

2016-05-30 08:01

Gdzie spędzić niezapomniany Dzień Dziecka?

Tivoli w Kopenhadze © fot. mat. prasowe

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. I choć podróżowanie z najmłodszymi bywa nieco uciążliwe, to jednak warto się zastanowić, czy najlepszym pomysłem na uczczenie ich święta nie byłaby wycieczka. W końcu podróże kształcą, a wspomnienia z nich są bezcenne.

Odkryj świat baśni Andersena


Ogrody Tivoli, które znajdują się w samym sercu Kopenhagi, to jedna z największych duńskich atrakcji oraz drugi najstarszy park rozrywki na świecie. Można tu znaleźć całą moc rozrywek inspirowanych bajkami Hansa Christiana Andersena – kolejki górskie, karuzele czy inscenizacje jego opowieści, ale także niezwykle bogatą ofertę kulturalną: liczne koncerty i spektakle. Najnowszym punktem na mapie parku jest Fatamorganakaruzela „3 w 1” gwarantująca dobrą zabawę całej rodzinie jednocześnie. Dzięki połączeniu trzech różnych stopni trudności, odwiedzający w różnym wieku w tym samym czasie mogą skorzystać z przejażdżki. Dla dzieci od 5. roku życia przygotowano samochodziki, a dla starszych osób – dwie karuzele wznoszące się na wysokość 45 m. Jeżeli w podróży do Kopenhagi towarzyszy dorosłym mały entuzjasta układania klocków, to należy pamiętać, że zaledwie 260 km od miasta znajduje się jeden z najsłynniejszych parków tematycznych – Legoland.

Ceny lotów do Kopenhagi zaczynają się już od 718,84 PLN.

Safari na Czarnym Lądzie


Planując wycieczkę z dziećmi warto pamiętać o niezwykle bogatej ofercie polskich miast. We Wrocławiu znaleźć można unikalną w skali świata kolekcję afrykańskiej flory i fauny. W dziewiętnastu basenach i akwariach Afrykarium ukazuje odwiedzającym bogactwo wodnych ekosystemów Czarnego Lądu: rafy koralowe, mieszkańców plaż Morza Czerwonego czy Kanału Mozambickiego. Z bliska można przyjrzeć się tutaj zwierzętom i roślinom Nilu oraz Wielkich Rowów Afrykańskich – łącznie w Afrykarium znajduje się ponad 1500 kolorowych ryb, rekiny oraz płaszczki, ale również pingwiny, hipopotamy czy foki. Warto pamiętać, że zwiedzanie tego niezwykłego pawilonu jest w cenie biletu do wrocławskiego zoo.

Do Wrocławia można polecieć już za 18 PLN przy wylocie z Warszawy.

Wyprawa w głąb ziemi


Kopalnia soli w Wieliczce jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego dziecka. Jednak przejście korytarzami znajdującymi się nawet 135 metrów pod ziemią będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich, niezależnie od wieku. Jeżeli zwiedzanie odbywa się z dziećmi powyżej 10. roku życia, warto wziąć udział w odkrywaniu „Trasy górniczej”, podczas której każdy uczestnik otrzyma swój górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Jeżeli jednak najmłodszy odkrywca w grupie ma już 13 lat, można odważyć się wziąć udział w najbardziej wymagającej trasie – „Tajemnice wielickiej kopalni”. Zwiedzanie trwa ponad 4 godziny, a uczestnicy zostają wyposażeni w specjalny strój ochronny, lampę, pochłaniacz i hełm, które są niezbędne do zwiedzania szybów znajdujących się w zupełnych ciemnościach.

Ceny lotów do Krakowa zaczynają się od 236,20 PLN.

Otwórz się na przygodę


Port Aventura to jeden z największych kompleksów rozrywkowych w Europie oraz najchętniej odwiedzany park rozrywki w Hiszpanii. Atrakcje podzielone są według regionów, takich jak wybrzeże Morza Śródziemnego, Dziki Zachód, Meksyk czy Chiny i Polinezja. Na najmłodszych dodatkowo czeka strefa z bohaterami z Ulicy Sezamkowej. Z kolei na starszych – Shambhala - czyli najwyższy roller coaster w Europie, który wznosi się na wysokość 76 metrów. Inną niezapomnianą przejażdżkę zagwarantuje kolejka Dragon Khan, która może poszczycić się aż ośmioma inwersjami.

Ceny lotów do Barcelony zaczynają się już od 410,10 PLN.

fot. mat. prasowe

Tivoli w Kopenhadze

Tivoki to jeden z najstarszych parków rozrywki w Europie.


Moc bajecznych atrakcji


Zwiedzanie stolicy Francji może okazać się jednym z najlepszych wspomnień każdego dziecka. W najbliższej okolicy Paryża znajdują się bowiem dwa światowej sławy parki rozrywki inspirowane bajkami. Pierwszy – Disneyland nie musi być nikomu przedstawiany. Drugim jest park Asterixa (Parc Astérix), gdzie w sześciu strefach tematycznych można spotkać ulubionych bohaterów francuskiego komiksu. Na odwiedzających czekają liczne kolejki, karuzele oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Loty do Paryża można kupić już za 414,10 PLN w ofercie last-minute.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: