eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Jak weekend majowy wpłynął na popularność stron WWW?

Jak weekend majowy wpłynął na popularność stron WWW?

2016-05-13 14:50

Jak weekend majowy wpłynął na popularność stron WWW?

Jak weekend majowy wpłynął na popularność stron WWW? © Kaspars Grinvalds - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Gemius postanowił sprawdzić, które strony WWW cieszyły się największą popularnością w dniach 2 - 8 maja, czyli w tygodniu, w którym wielu z nas korzystało z długiego majowego weekendu. Czy w dni wolne od pracy wchodzimy na inne strony niż w dni robocze?

Przeczytaj także: Strony WWW poświęcone karierze odwiedza co trzeci internauta

Długi majowy weekend wpłynął na TOP20 – z zestawienia możemy wywnioskować, jakie strony chętniej przeglądamy podczas dni wolnych, a jakie królują w dni pracujące.

Sprawdź, czy zostałeś multimilionerem


Wraz z rosnącą kumulacją mogliśmy obserwować również wzrost ruchu na stronie Lotto.pl. W analizowanym tygodniu znalazła się ona w pierwszej dziesiątce, z zasięgiem w najlepszym dniu na poziomie 5,7 proc. i liczbą użytkowników równą 1,2 mln. Warto podkreślić, iż w miniony poniedziałek i wtorek zestawienie TOP20 było dla tej domeny poza zasięgiem. Pojawiła się dopiero w środę, od razu zajmując piętnastą pozycję, by w niedzielę osiągnąć dziesiąte miejsce w rankingu.

Rozrywkowy weekend


Z danych gemiusAudience wynika, że strona Cda.pl najlepsze wyniki osiągnęła na początku tygodnia – 2 i 3 maja znalazła się na dwunastej pozycji ze średnim zasięgiem na poziomie 3,4 proc. Podobnie rzecz wygląda w przypadku domeny Gry.pl – w tych dniach notowała zasięg na poziomie odpowiednio 2,6–2,7 proc., po czym zniknęła z TOP20 w kolejnym dniu i pojawiła się dopiero bliżej kolejnego weekendu (czwartek–sobota), ze średnim zasięgiem w tych dniach na poziomie 2 proc. Następnym przykładem jest strona Filmweb.pl, która w analizowanym tygodniu figuruje w TOP20 wyłącznie podczas dni wolnych – 2-3 maja osiągnęła średni zasięg na poziomie 2,3 proc., a w niedzielę 8 maja – 2,2 proc.

Bankowość popularna w tygodniu


Według danych Gemiusa w pierwszej dwudziestce znalazły się również strony WWW banków, cieszące się większym zainteresowaniem w dni pracujące – najpopularniejsza z nich, Ipko.pl, najwyższy zasięg osiągnęła w środę – 4,1 proc., natomiast w sobotę w ogóle nie zmieściła się w zestawieniu TOP20. Z kolei domena Mbank.pl gościła w TOP20 od środy do piątku ze średnim zasięgiem w tych dniach na poziomie 2,4 proc.

Pierwsza trójka bez niespodzianek


Ranking TOP20 otwiera Google.pl ze średnim dziennym zasięgiem na poziomie 43,6 proc. i średnią liczbą użytkowników 9,6 mln dziennie. Na drugiej pozycji znalazł się portal społecznościowy Facebook.com, który w analizowanym tygodniu odwiedzało średnio 6,8 mln internautów dziennie. Trzecie miejsce przypadło stronie Youtube.com ze średnią liczbą 4,8 mln użytkowników dziennie.

fot. mat. prasowe

TOP 20 stron internetowych 2-8.05. 2016 r.

Zestawienie najpopularniejszych stron długiego majowego weekendu otwiera Google.pl


fot. mat. prasowe

TOP20 stron internetowych 2-8.05. 2016 r., miejsca 11 - 20

W dni wolne od pracy Polacy chętniej oddają się rozrywce, z kolei w dni robocze częściej zajmujemy się np. bankowością


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: