eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Cyberprzestępcy niszczą wizerunek frmy

Cyberprzestępcy niszczą wizerunek frmy

2016-01-11 11:49

Cyberprzestępcy niszczą wizerunek frmy

Cyberprzestępca © fot. mat. prasowe

Naruszenie bezpieczeństwa informacyjnego może w skuteczny sposób nadwyrężyć renomę firmy. Doskonałym potwierdzeniem tego stwierdzenia są rezultaty badania zrealizowanego jeszcze w minionym roku przez Kaspersky Lab oraz B2B International wśród ponad 5,5 tys. specjalistów IT reprezentujących 26 państw z całego świata. Ponad połowa respondentów przyznała bowiem, że incydenty związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych w negatywny sposób odbiły się na ich reputacji.

Przeczytaj także: Agencje ratingowe ukażą za niskie bezpieczeństwo IT

Wydajność przedsiębiorstwa oraz wysoka jakość produktów i usług z pewnością przekładają się na sukces firmy. Jednak w wysoce konkurencyjnym środowisku te czynniki nie wystarczają. Liczy się zaufanie kontrahentów, w którego pozyskiwaniu kluczową rolę odgrywa nieskazitelna reputacja przedsiębiorstwa. Z drugiej strony utrata zaufania klienta do firmy może prowadzić do uszczuplenia zysków, a w ekstremalnych przypadkach nawet do bankructwa.

Uszczerbek na reputacji jest uzależniony w głównej mierze od tego, czy wiadomość o incydencie przedostanie się na zewnątrz firmy. A tak dzieje się dość często - więcej niż co piąty (22%) respondent badania przyznał, że informacje o incydencie w jego firmie wyciekły do mediów i stały się publiczne.

Wielkość uszczerbku na reputacji mierzy się kwotą, jaką firma musi wydać, aby przywrócić swoje dobre imię. Co czwarta firma (24%) musiała zwrócić się w tym celu o pomoc do zewnętrznych konsultantów. Co ciekawe, w ciągu ostatnich trzech lat firmy zaczęły zwracać większą uwagę na pozytywną reputację. W porównaniu z 2013 r. liczba firm zgłaszających się po pomoc do zewnętrznych konsultantów ds. komunikacji kryzysowej wzrosła o ponad 5%.
„Niezależnie od rozmiaru firmy uszczerbek na reputacji może przynieść szkody każdemu biznesowi w równym stopniu” – powiedział Konstantin Woronkow, szef działu odpowiedzialnego za produkty bezpieczeństwa dla punktów końcowych, Kaspersky Lab. „W takiej sytuacji należy podjąć wszelkie możliwe działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji. Złożona, wielowarstwowa ochrona każdego elementu korporacyjnej infrastruktury IT pomoże zabezpieczyć firmę zarówno przed wewnętrznymi wyciekami informacji, jak i zdalnym wniknięciem cyberprzestępców do sieci”.

fot. mat. prasowe

Cyberprzestępca

Działalność cyberprzestępców w skuteczny sposób może nadwyrężyć reputację firmy.


W celu zapewnienia wielopoziomowego bezpieczeństwa informacji Kaspersky Lab oferuje wachlarz rozwiązań i usług przeznaczonych dla każdego elementu infrastruktury firmowej. Obejmuje on zintegrowane rozwiązania, takie jak Kaspersky Endpoint Security oraz Kaspersky Small Office Security, jak również wyspecjalizowane produkty, w tym Kaspersky Security for Mobile, Kaspersky Fraud Prevention oraz Kaspersky Security for Virtualization, natomiast rozszerzone usługi wsparcia dodatkowo wzmacniają ochronę.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: