2014-12-03 10:56
Cyberwojny się nie obawiamy © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: 8 kierunków, w których podążą cyberprzestępcy
Na cyperprzestępczość wskazało aż 41 procent badanych, kolejne odpowiedzi otrzymały odpowiednio 28 i 17 procent głosów . 8 procent respondentów wskazało na brak wiedzy zarządów, niewielka, bo zaledwie 6-procentowa grupa na ataki hakerskie motywowane politycznie.Wynik badania wyraźnie wskazują, z jakimi problemami borykają się na co dzień prywatne firmy – mówi Damian Kowalczyk z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery. Specjaliści bezpieczeństwa IT nie ulegają raczej emocjom i modom zatem można założyć, że te 41% miało już do czynienia z cyberprzestępczością – dodaje. Dlatego też wskazują ją, jako realne i poważne zagrożenie.
Jak mówi Damian Kowalczyk – Poziom bezpieczeństwa oceniany przez specjalistów, jako średni należy rozumieć, jako niewystarczający.Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo lepiej niż inni zdają sobie sprawę ze skali współczesnych cyberzagrożeń.
Z jednej strony specjaliści odpowiedzialni za bezpieczeństwo IT dokładnie wiedzą jakie mają potrzeby w zakresie zabezpieczeń, z drugiej zderzają się z realiami finansowanymi rodzimych przedsiębiorstw – dodaje Kowalczyk.Część właścicieli firm po prostu nie chce wydawać zbyt wiele na bezpieczeństwo IT wychodząc z założenia, że informatycy powinni poradzić sobie tymi narzędziami, które mają. Powstaje wówczas sytuacja patowa – twierdzi Damian Kowalczyk.
W dobie powszechnego dostępu do Internetu, ogromnego nasycenia rynku urządzeniami przenośnymi oraz przechowywania na nich ogromnych ilości informacji ciężko oddzielić sprawy prywatne od firmowych – uważa Damian Kowalczyk z Mediarecovery.To co z jednej strony jest korzyścią dla szefów, jest problemem dla specjalistów bezpieczeństwa.
fot. mat. prasowe
Cyberwojny się nie obawiamy
Ponad 2/3 firm planuje inwestycje w kwestie związane z bezpieczeństwem IT.
Jednak z tego powodu dochodzi do przemieszania danych prywatnych i służbowych. Bez wsparcia technologią nie da się zaprowadzić porządku – podsumowuje Damian Kowalczyk.
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Kaspersky: biurokracja osłabia cyberbezpieczeństwo przemysłu
Cyberbezpieczeństwo: ogromna skala ataków na OT
Na jakie cyberataki narażone są systemy przemysłowe?
Cyberbezpieczeństwo - trendy 2020. Co dołącza do ransomware?
Cyberbezpieczeństwo w przemyśle. Świadomość zagrożeń to za mało
Czy przemysł lekceważy kwestie cyberbezpieczeństwa?
Energetyka w ogniu cyberataków
Jak narażamy cyberbezpieczeństwo przemysłu?
Główne cyberzagrożenia związane z OT
Dzień dobry! Mam wielki problem. Mianowicie pobierałem program, który daje licencję Windowsa, która go aktywuje, lecz gdy skończyła się ...
Facility Management - usługa XXI wieku REKLAMA
Wniosek o 300 plus można składać od 1 lipca
Zbycie udziałów w spółce z o.o. - wynagrodzenie wspólnika a podatek VAT
Stagflacja niestraszna nieruchomościom
Likwidacja spółki handlowej krok po kroku
WIG-20 broni poziom majowego minimum
Nowa ustawa deweloperska wejdzie w życie 1 lipca