eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Konsumenci wybrali najlepsze apteki internetowe

Konsumenci wybrali najlepsze apteki internetowe

2014-10-02 12:46

Konsumenci wybrali najlepsze apteki internetowe

Konsumenci wybrali najlepsze apteki internetowe © mimon - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Dla klientów aptek internetowych najważniejszą kwestią są standardy obsługi oraz wysoka jakość dostaw. E-konsumenci cenią sobie również sprawną realizację zamówień i bezproblemowy kontakt. Czy funkcjonujący na polskim rynku przedsiębiorcy sprostują tym wymaganiom? Przyjrzał się temu serwis Opineo.pl.

Przeczytaj także: Zgoda na sprzedaż leków w Internecie

Analiza opinii konsumenckich na temat e-aptek pokazuje, że cieszą nas niższe ceny, solidne zaopatrzenie i poufność zakupów. Martwią — problemy związane z przesyłką i komunikacją.
— Zbyt często klienci aptek internetowych narzekają na brak komunikacji i utrudniony kontakt ze strony farmaceutów. W swoich komentarzach skarżą się, że do apteki nie można się dodzwonić, nikt nie odpowiada na maile, nie ma też opcji śledzenia zamówienia — mówi Paweł Kucharzak, prezes zarządu Opineo.pl. — Mimo że apteki zobligowane są do precyzyjnego pakowania produktów przeznaczonych do wysyłki, to niektórym z nich klienci wytykają w tym zakresie niedbałość. Innym przewinieniem, na jakie zwracają uwagę konsumenci, jest wysyłanie do nich produktów z kończącą się datą ważności — wylicza Paweł Kucharzak.

Apteki internetowe mają jednak swoje zalety, a najważniejszą z nich są ceny. Kupując przez Internet dermokosmetyki lub środki OTC (czyli leki dostępne bez recepty), można sporo zaoszczędzić. Konsumenci chwalą bogaty asortyment aptek internetowych oraz możliwość zamawiania farmaceutyków bez wychodzenia z domu. Zwłaszcza, jeśli zależy im na poufności. Co ważne, klienci, którzy mają dobre doświadczenia z daną apteką, wracają do niej na kolejne zakupy i polecają ją w swoich opiniach:

Sklep godny uwagi. Bardzo dobrze zaopatrzony. Konkurencyjne ceny. Dlatego często robię tu zakupy. Gorąco polecam (Dorota, lipiec 2014)*

Szybka dostawa, świetne produkty, będę stałą klientką (Justyna, czerwiec 2014)*


Najlepiej oceniane


Na podstawie opinii potransakcyjnych z ostatnich dwunastu miesięcy Opineo.pl sporządziło ranking aptek internetowych. Wystawiając opinię, konsumenci oceniali następujące parametry:
  • szybkość realizacji zamówienia,
  • poziom obsługi klienta,
  • jakość zapakowania przesyłki
  • oraz deklarowali, czy poleciliby e-aptekę swoim znajomym.

Tak powstało zestawienie 32 najlepiej ocenianych i polecanych przez konsumentów aptek internetowych:

fot. mat. prasowe

TOP 32

Tylko sześć aptek z czołowej dwudziestki legitymuje się aktualnym Certyfikatem Jakości Usług.


 

1 2

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: