eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Trendy IT 2014 wg Cisco

Trendy IT 2014 wg Cisco

2014-01-14 10:14

Przeczytaj także: 5 głównych trendów IT, które wpłyną na biznes


IoE a MDM: W sytuacji, gdy rozwiązania MDM (Mobile Device Management) coraz szybciej się upowszechniają, głównym czynnikiem wyróżniającym je od rozwiązań konkurencji staje się zdolność do potencjalnej obsługi miliardów urządzeń, które muszą być w odpowiedni sposób zarządzane. Większość stosowanych dziś rozwiązań MDM nie skaluje się i nie jest tworzona tak, aby korzystać z możliwości, jakie daje chmura, by wymienić tylko dwa ograniczenia. Są to dokładnie te obszary, w których rozwój Cisco mocno inwestuje przy pracach nad rozwiązaniami MDM.

5. Aplikacje: SDN (Software Defined Networking) i Application Centric Infrastructure

Wczesne modele SDN próbowały skupiać się na wirtualizacji i nakładaniu na siebie kolejnych warstw infrastruktury, jednak bez prawdziwej intregracji świata fizycznego i wirtualnego, modele te były niesatysfakcjonujące przez brak odpowiedniej widoczności i przejrzystości systemu.

Podejście to zostało dodatkowo skomplikowane istnieniem wielu punktów zarządzania, różnych modeli licencjonowania i kontroli wersji oprogramowania oraz potrzebą spójności środowisk różnych hiperwizorów. Ponadto, mając ograniczone możliwości skalowania i rozwiązywania problemów, modele te raczej maskowały owe problemy, nie usuwając ich. A co naważniejsze, żadne z tych rozwiązań nie zostało faktycznie zbudowane od podstaw, aby sprostać wymogom aplikacji.

Architektura Cisco ACI (Application Centric Infrastructure) oferuje holistyczne podejście i inteligentnie łączy wydajność aplikacji z infrastrukturą sieciową, zapewniając wymierne korzyści biznesowe.

Poprzez ujednolicenie silosów odpowiedzialnych za storage, sieci, moc obliczeniową, bezpieczeństwo i usługi w centrach danych, Cisco ACI zapewnia wgląd w całą infrastrukturę. Oznacza to, że może być zarządzane jako jeden system, nawet jeśli firma korzysta zarówno z fizycznych, jak i wirtualnych zasobów IT. Dzięki ACI przedsiębiorstwa zyskują prostą, precyzyjną kontrolę nad jakością usług, bezpieczeństwem i SLA. Profile aplikacyjne zapewniają stałą wydajność aplikacji, bez względu na to, gdzie się znajdują i jakie zmiany wprowadzane są w sieci.

Podsumowanie

Od elektroniki użytkowej po inteligentne sieci – mobilna łączność rewolucjonizuje to jak całe branże definiują i wdrażają swoje mobilne strategie. Co dla nich oznacza rozwój Internetu Wszechrzeczy i komunikacji M2M? Czy wzbogaca i redefiniuje współczesną koncepcję mobilności?

Szacuje się, że w 2020 r. liczba podłączonych do sieci urządzeń wyniesie 50 miliardów, co przełoży się na 9 bilionów dolarów potencjalnych zysków. Zwiększenie liczby i konwergencja procesów, danych i rzeczy w Internecie sprawi, że połączenia sieciowe będą bardziej istotne i wartościowe niż kiedykolwiek wcześniej, tworząc niespotykane dotąd możliwości dla ludzi, przedsiębiorstw i całych branż.

John Chambers, CEO Cisco Systems, mówi już nawet o „gospodarce opartej na aplikacjach”, gdzie nacisk nie będzie już kładziony tylko na sprzęt, lecz na wsparciu dla dużej liczby aplikacji na wszystkich podłączonych do sieci urządzeniach. I gdzie wiele aplikacji M2M będzie musiało dostarczyć i przetwarzać informacje w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego.

Działy IT będą musiały utworzyć nowe zasoby obliczeniowe aby wykorzystać ogromne ilości nowego typu danych, pochodzących z aplikacji działających na różnych urządzeniach – od smartfonów po infrastrukturę operacyjną miast. Dlatego będzie niezwykle ważne dla działów IT, aby przygotować się na nadejście Internetu Rzeczy/Wszechrzeczy i wykorzystać sprzęt oraz oprogramowanie przeznaczone do współpracy w centrum danych w celu wsparcia dynamicznie rozwijającego się środowiska aplikacji.

poprzednia  

1 2 3

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: