eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polacy a najlepsze miejsca na wakacje

Polacy a najlepsze miejsca na wakacje

2012-05-29 10:20

Polacy a najlepsze miejsca na wakacje

Wakacje latem w Polsce © fot. mat. prasowe

Gdzie w Polsce spędzić wakacje - nad morzem czy w górach? To dwa główne kierunki, które bierzemy pod uwagę planując letni wypoczynek. Gdzie jest taniej, lepsza pogoda i warunki na udany urlop? W ogólnopolskim badaniu preferencji wakacyjnych, Program Jakość Obsługi zapytał tysiąc Polaków gdzie wolą spędzić swój letni urlop. Często nasze wakacje nie ograniczają się do jednego wyjazdu. Część z nas spędzi wakacje w Polsce i za granicą, a część wybierze kilka miejsc w kraju.
Gdzie pojedziemy i ile wydamy?

Okazuje się, że zdecydowana większość (75%) planuje wakacje w Polsce. Najpopularniejsze jest morze, bo do tamtejszych kurortów pojedzie ponad połowa z nich, co trzeci wybiera góry, a co dziesiąty Mazury. Za granicę wyjedzie niewiele mniej (62%), bo w porównaniu z zagranicznymi wycieczkami, wakacje w Polsce nie są takie tanie. Zdaniem badanych za tygodniowy urlop w Polsce trzeba zapłacić średnio 1500 zł, a za granicą tylko o 900 zł więcej.

W góry czy nad morze?

Gdy już zdecydujemy, że urlop spędzimy w Polsce, zastanawiamy się gdzie pojechać. Najczęściej bierzemy pod uwagę dwa kierunki – morze i góry. Jedni twierdzą, że gdy nad morzem nie ma słońca to nie ma co tam robić, inni z kolei narzekają na zatłoczone górskie szlaki. Wiadomo, że te dwa regiony turystyczne od lat walczą o turystów i prześcigają się w pomysłach jak zachęcić ich do przyjazdu, dlatego Program Jakość Obsługi zbadał gdzie jest lepiej.

Nad morzem lepiej niż w górach

Na siedem ocenianych kategorii w czterech wygrało morze. 6 na 10 badanych uważa, że dojazd, czyli drogi i połączenia kolejowe są lepsze gdy kierujemy się nad morze niż w stronę gór. W nadbałtyckich miejscowościach jest też większy wybór bazy noclegowej. Za to w górach jest smaczniejsze jedzenie, lepsze restauracje i kawiarnie. Aż 80% stwierdza też, że w górach jest taniej niż nad Bałtykiem. Nad morzem możemy liczyć na lepszą wakacyjną rozrywkę, ale za to w górach panuje atmosfera bardziej sprzyjająca wypoczynkowi. Jeśli chodzi o pogodę to nieznacznie wygrywa morze.

Zatem jeśli chcemy sprawnie dojechać na miejsce swojego urlopu, mieć zapewnioną lepszą rozrywkę i większy wybór bazy noclegowej powinniśmy wybrać wakacje nad morzem. A jeśli liczymy na niższe ceny, lepszą wakacyjną atmosferę i jedzenie - znajdziemy to w górach.

fot. mat. prasowe

Wakacje latem w Polsce

Wakacje latem w Polsce: nad morzem czy w górach?


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.