eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Szukanie ofert pracy od poniedziałku

Szukanie ofert pracy od poniedziałku

2011-10-31 12:30

Szukanie ofert pracy od poniedziałku

Odsetek ofert pracy wg dni tygodnia © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Większości z nas wydaje się, że powinniśmy pisać i wysyłać dokumenty aplikacyjne w dni wolne, kiedy mamy więcej czasu i możemy się skupić na przeglądaniu ofert. Okazuje się, jednak, że Polacy jak zwykle odkładają wszystko na ostatnią chwilę. Dane serwisu Szybkopraca.pl pokazały, że większość kandydatów poszukuje zatrudniania od poniedziałku do czwartku.
Pracodawcy zamieszczają oferty w środy

Na początku przyjrzyjmy się, które dni tygodnia cieszą się największą popularnością wśród pracodawców. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w serwisie Szybkopraca.pl najwięcej nowych ofert pracy pojawiło się we wtorki i środy. Decydowało się na to odpowiednio 22,51 proc. oraz 33,31 proc. firm. Jeśli pracodawca publikuje ofertę właśnie w te dni tygodnia, z jednej strony ma szansę na to, że kandydat przeczyta ofertę przed weekendem, a w sobotę lub niedzielę prześle aplikację.

Na kolejnym miejscu znalazł się czwartek. W ten dzień swoje oferty zamieszczało 16,67 proc. organizacji. Poniedziałek i piątek, czyli początek i koniec dni pracujących, okazały się najmniej popularne pod względem zamieszczania ogłoszeń. Decydowało się na to odpowiednio 11,24 proc. i 12,53 proc. pracodawców. Niewielki odsetek firm publikuje ogłoszenia w weekend – w sobotę 2,59 proc., a w niedzielę 1,15 proc.

fot. mat. prasowe

Odsetek ofert pracy wg dni tygodnia

Odsetek ofert pracy wg dni tygodnia


Najwięcej zainteresowanych w poniedziałek

Kandydaci jednak nie lubią przeglądać ofert w weekendy. Sobota jest dobrym dniem dla 7,21 proc. osób poszukujących pracy, a niedziela dla 9,23 proc. Można więc wywnioskować, że większość z nas traktuje weekend jako dni, których nie przeznacza się ani na przeglądanie ofert pracy, ani na poszukiwanie nowego zajęcia. Wolimy odpocząć i zapomnieć o obowiązkach.

Według danych serwisu Szybkopraca.pl, kandydaci najchętniej przeglądają oferty w poniedziałki w godzinach 10-13, a następnie od 19 do 20. Poniedziałek jest dobrym dniem dla 18,36 proc. kandydatów. W kolejnych dniach tygodnia zainteresowanie poszukujących pracy stopniowo spada. We wtorek ogłoszenia przegląda 17,82 proc. osób, w środę 17,6 proc., a w czwartek 16,77 proc. Natomiast piątek okazał się dobrym dniem dla 13 proc. użytkowników.

fot. mat. prasowe

Odsetek oglądalności ofert wg dni tygodnia

Odsetek oglądalności ofert wg dni tygodnia


CV spływają w czwartek

Dane dotyczące ilości wysyłanych CV pokrywają się odsetkiem oglądalności ofert pracy w poszczególnych dniach tygodnia. Pracodawcy mogą otrzymać najwięcej zgłoszeń w czwartek – w ciągu ostatnich trzech miesięcy 18,53 proc. użytkowników serwisu Szybkopraca.pl właśnie tego dnia wysłało swoje aplikacje.

Na podobnym poziomie kształtuje się odsetek przesyłanych CV w poniedziałek (18,11 proc.), wtorek (18,09 proc.) i środę (17,26 proc.). Zainteresowanie spada w piątek do 13 proc., aby osiągnąć najmniejszy poziom w dni wolne od pracy. W sobotę odsetek przesyłanych aplikacji wynosi 7,42 proc., a w niedzielę 7,58 proc.

fot. mat. prasowe

Odsetek przesyłanych CV wg dni tygodnia

Odsetek przesyłanych CV wg dni tygodnia


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Wskaźnik optymizmu X 2011

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.