eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Masz Samsunga Galaxy S10? Uważaj na folię ochronną

Masz Samsunga Galaxy S10? Uważaj na folię ochronną

2019-10-17 11:45

Masz Samsunga Galaxy S10? Uważaj na folię ochronną

Smartfon © Amir Kaljikovic - Fotolia.com

Folia ochronna to coś, bez czego nie może się obyć już niemal każdy posiadacz smartfona. Okazuje się jednak, że i ona może stać się źródłem prawdziwych problemów. Na własnej skórze doświadczyła tego pewna kobieta z Castleford w Wielkiej Brytanii. Jakież musiało być jej zdziwienie, gdy okazało się, że zakupiona za 2,70 funta folia ochronna do jej Samsunga Galaxy S10 umożliwia dostęp do telefonu wszystkim, którzy dotkną ekranu.

Przeczytaj także: Biometria to codzienność. Jakie dane służą weryfikacji tożsamości?

Dziś uwierzytelnianie biometryczne, szczególnie przy użyciu odcisku palca, stało się niemal standardem. Stosowane jest na szeroką skalę również w tak podstawowych usługach jak bankowość internetowa.

W tę technologię wyposażono również najnowszego Samsunga Galaxy S10, w którym czytnik linii papilarnych umieszczony został na wyświetlaczu. I wprawdzie o takim rozwiązaniu mówiło się już od dawna, to jednak jego wdrożenie zajęło sporo czasu. Usytuowanie czytnika na ekranie oznacza, że Samsung może pozostawić wolną przestrzeń z tyłu telefonu, z wyjątkiem aparatu.

Jak wynika z doniesień mediów, mieszkająca w Wielkiej Brytanii Lisa Neilson dostrzegła, że po założeniu żelowej osłony na Samsung Galaxy S10 każdy, kto trzyma telefon, może uzyskać do niego dostęp. Niektórzy spekulowali, że jej początkowy odcisk palca został uwięziony między wyświetlaczem a okładką, ale sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Czytnik linii papilarnych w Samsung Galaxy S10 jest zbudowany przez Qualcomm i wykorzystuje fale dźwiękowe do mapowania powierzchni odcisku palca. Gdy fale te przemieszczają się przez kolejne medium, takie jak osłona ekranu, pojawiają się problemy.

fot. Amir Kaljikovic - Fotolia.com

Smartfon

Samsung Galaxy S10 został zhakowany.


Historia Forbesa mówi, że chiński producent tanich ochraniaczy ekranu przekonał się, że ich produkty nie będą działać na nowych telefonach S10. Wprowadzili więc pewne zmiany w powierzchni żelu, aby dostosować go do nowego czytnika linii papilarnych, ale w ten sposób zapewnili dostęp każdemu, kto próbuje skorzystać z telefonu.

Pierwszą reakcją Samsunga było stwierdzenie, że ludzie powinni używać tylko autoryzowanych akcesoriów, ale to nie jest tak naprawdę główny problem. Teoretycznie, jeśli twój telefon zostanie skradziony, złodziej musiałby tylko założyć żelową osłonę, aby uzyskać dostęp do twojego urządzenia.



Samsung Electronics Polska wydał w powyższej sprawie następujące oświadczenie:
Oświadczenie dotyczące rozpoznawania odcisków palców

W odniesieniu do ostatnich informacji dotyczących rozpoznawania odcisków palców w niektórych modelach Galaxy, chcielibyśmy przekazać naszym klientom następującą informację.

Problem dotyczy czujników czytnika linii papilarnych, który odblokowuje urządzanie po rozpoznaniu trójwymiarowych wzorów, pojawiających się na niektórych, silikonowych ochraniaczach ekranu, traktując te wzory jakby były odciskami palców użytkownika.

W celu uniknięcia problemu radzimy, aby użytkownicy Galaxy Note10/10+ oraz S10/S10+/S10 5G wykorzystujący podobne ochraniacze zdjęli je, wykasowali dotychczas zarejestrowane odciski palców oraz zarejestrowali swoje odciski palców ponownie.

Prosimy też o nie korzystanie z silikonowych ochraniaczy ekranów do czasu aktualizacji oprogramowania, do momentu jej wydania i zastosowania. Wydanie aktualizacji jest zaplanowane na przyszły tydzień. Dodatkowo podczas rejestracji odcisków palców, prosimy o upewnienie się, iż odciski palców są zeskanowane w całości tak, aby każda ich część, włączając ich środek, została zeskanowana.

Dziękujemy za cierpliwość. Będziemy stale upewniać się, że nasi klienci otrzymują najlepszą możliwą usługę.

Biuro prasowe Samsung Electronics Polska

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: