eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jak małe firmy korzystają z leasingu?

Jak małe firmy korzystają z leasingu?

2019-05-24 00:34

Jak małe firmy korzystają z leasingu?

Jak małe firmy korzystają z leasingu? © andranik123 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jakim potrzebom jest w stanie sprostać leasing? Na to pytanie nie muszą odpowiadać sobie leasingodawcy. Istotne jest jednak, aby potrafili przedstawić swoim klientom możliwości i korzyści płynące z tej formy finansowania. Jak prezentuje się wiedza polskich przedsiębiorców na temat leasingu? Czy mają świadomość dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie i jak może wspierać ich biznes? Odpowiedzi na te pytania udziela “Leasing Index 2019”.
Lektura raportu dowodzi, że pośród najistotniejszych z punktu widzenia polskiej gospodarki firm zatrudniających do 49 pracowników leasing jest trzecią, najpopularniejszą formą finansowania inwestycji. Co drugi z małych przedsiębiorców (51%) deklaruje korzystanie (obecnie lub w przeszłości) z pożyczek bankowych i kredytów. 43% wskazuje na doświadczenia z leasingiem. Warto podkreślić, że przed trzema laty („Leasing Index 2016”) na leasing wskazywało tylko 35% małych firm.

Jeśli przyjrzeć się poszczególnym branżom, to okaże się, że leasingiem najczęściej posiłkują się firmy produkcyjne (49%) i budowlane (44%). Stosunkowo najrzadziej korzystają z niego małe firmy z branży handlowej (39%). W przypadku braku wcześniejszego korzystania z tej formy finansowania, stosunkowo najczęściej skorzystanie z leasingu rozważają firmy handlowe (29%) oraz produkcyjne (27%), natomiast najrzadziej przedsiębiorstwa budowlane (18%).

Leasing Index wydany w 2016 r. wskazywał, że dla przedsiębiorców podejmujących decyzję dotyczącą wyboru leasingodawcy najważniejsza jest cena. Aż 40 proc. respondentów zadeklarowało, że wybiera najtańszą ofertę. Cena wciąż pozostaje ważna – jako najważniejszy czynnik wskazało ją 36 proc. badanych w 2019 r. przedsiębiorców.

fot. mat. prasowe

Korzystanie z zewnętrznych form finansowania wśród małych firm

Leasing to trzecia najczęściej wykorzystywana przez małe firmy forma zewnętrznego finansowania.


Aż 56 proc. przedsiębiorstw zatrudniających do 49 pracowników planuje w tym roku rozwój skali działalności. Klienci korzystający już z leasingu jeszcze częściej deklarowali chęć rozwoju – planuje to 65 proc. z nich.

fot. mat. prasowe

Korzystanie z leasingu wśród małych firm w Polsce

Wzrasta poziom korzystania z leasingu wśród małych firm w Polsce; obecnie 43% deklaruje, że korzysta z leasingu, podczas gdy w 2016 było to ok. 35%.


Ponad połowa przedsiębiorstw zatrudniających do 49 pracowników deklaruje, że w swoich działaniach kieruje się troską o ochronę środowiska.

fot. mat. prasowe

Korzystanie z leasingu wśród małych firm według profilu działalności

Leasing najbardziej popularny jest wśród przedsiębiorstw z branży produkcyjnej.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • steeve / 2019-05-24 22:58:32

    To jest dobra opcja bo nie trzeba jednorazowo wyskakiwać z kasy. Mam korando tak wzięte i sobie chwale. Rata miesięczna nie jest wysoka a pomykam nówką odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: