eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Skypecasts - serwis dla licznych grup

Skypecasts - serwis dla licznych grup

2006-05-08 00:05

Serwis społecznościowy (social networking) taki jak Skypecasts pozwala grupom użytkowników Skype liczącym ponad sto osób dyskutować na temat wspólnych zainteresowań, od lekcji, przez wsparcie techniczne, sprawy kulturowe czy debaty polityczne.
Firma Skype, świadcząca usługi telefonii internetowej, udostępnia serwis społecznościowy dla tłumów - serwis dla grup liczących ponad sto osób, umożliwiający spontaniczne rozmowy online.

Międzynarodowa firma świadcząca usługi telefonii komórkowej, która już zwerbowała 100 milionów użytkowników i codziennie pozyskuje 200 tysięcy nowych, poinformowała, że wprowadza serwis komunikacyjny nazwany Skypecasts, wraz z uaktualnieniem swojego podstawowego oprogramowania Skype.

Skypecasts to prowadzone na żywo, moderowane dyskusje, które pozwalają grupom użytkowników Skype’a z całego świata dyskutować na temat wspólnych zainteresowań, od lekcji, przez wsparcie techniczne, sprawy kulturowe po debaty polityczne. Stanowią one konwersacyjny odpowiednik blogów internetowych, uzupełniając pisemne interakcje blogów.

"Żeby się umówić, użytkownicy rozmawiają pojedynczo lub grupowo w trybie prywatności" - powiedział szef marketingu Skype’a, Saul Klein w rozmowie na temat aktualnych usług Skype’a. "Skypecasts ma umożliwić rozmowy z ustawieniami publicznymi".

Serwis jest moderowany przez wyznaczonego gospodarza, który jest w stanie podać wirtualny mikrofon uczestnikom grupy, kiedy chcą mówić. Żeby utrzymywać rozmowy na właściwym torze, oprogramowanie pozwala moderatorowi uciszyć lub wyrzucić krytyków.

Moda na serwisy społecznościowe rozwinęła się wraz z powstaniem Friendstera i ewoluowała jako zdolność współpracowania z przyjaciółmi i znajomymi stosowana do wszystkiego, od muzyki, przez newsy, do wyszukiwania w sieci.

Skype przejął dosłownie pojęcie social networking, opierając się na przekonaniu, że ci koledzy rozmawiający przez telefon lub komunikator są siecią towarzyską w sensie dosłownym.
Z innego punktu wyjścia wywodzi się MySpace, który powstał mniej więcej w tym samym czasie co strona fanów muzyki, ale rozwinął się w opartą o szerokie media platformę dystrybucyjną - Rupert Murdoch's News Corp.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.