eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania IX 2017

Monitoring mediów: cytowania IX 2017

2017-10-18 11:01

Monitoring mediów: cytowania IX 2017

Gazety © Claudio Divizia - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że we wrześniu 2017 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich na pierwszym miejscu podobnie jak w sierpniu była Gazeta Wyborcza. Na pozycji drugiej także bez zmian Rzeczpospolita. Zmiana na miejscu trzecim, na którym pojawił się Dziennik Gazeta Prawna. Wśród dzienników regionalnych liderem ponownie został Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich nowym liderem zostały Sieci.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza publikacji artykułu „Polacy znów przestają płacić na publiczne radio i telewizję. Do czasu”. Gazeta Wyborcza poinformowała, że Ministerstwo Kultury najpóźniej w październiku przedstawi nowy projekt dotyczący abonamentu. Opłatą byliby obciążeni wszyscy – niezależnie od tego, czy posiadają telewizor.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich we wrześniu 2017 bez zmian dwa pierwsze miejsca. Na pierwszym ponownie znalazła się Gazeta Wyborcza (160), a na miejscu drugim - Rzeczpospolita (151). Zmiany nastąpiły na miejscu trzecim, gdzie uplasował się Dziennik Gazeta Prawna (70).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Super Express (68), Fakt (61), Przegląd Sportowy (35), Puls Biznesu (11), Nasz Dziennik (10), Gazeta Polska Codziennie (3), Parkiet (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został we wrześniu, podobnie jak w sierpniu, Polska The Times (33). Na dalszych miejscach podium pojawiły się na miejscu drugim Gazeta Krakowska (11), a na trzecim Express Bydgoski (9).

Tygodniki ogólnopolskie


We wrześniu 2017 przetasowania na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich. Liderem zostały Sieci (77). Stało się tak za sprawą wywiadu jakiego udzielił Jarosław Kaczyński temu tygodnikowi nt. roli prezydenta Andrzeja Dudy w procesie naprawy państwa, w przeprowadzaniu „dobrej zmiany”. Lider PiS podkreślił w nim, że „bitwa o uczciwe sądy jest dziś najważniejsza”. Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął tygodnik Polityka(55), a trzecie – Wprost (45).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

We wrześniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (160).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Polska The Times (33).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazły się Sieci (77).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich we wrześniu 2017 roku najczęściej pisano, podobnie jak w sierpniu 2017, o Gazecie Wyborczej (268). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (166), a na trzecim Dziennik Gazeta Prawna (79). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (108).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (268).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (33), na drugim Express Bydgoski (17), a na trzecim Gazeta Krakowska (15). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Dziennika Zachodniego (11).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Polska The Times (33).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (111), na drugim Sieci (95), a na trzecim Newsweek Polska (77). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (56).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (111).


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 września 2017 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski.

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.
Jako cytowanie zaliczono wszystkie artykuły, które bezpośrednio cytowały i odwoływały się do artykułów umieszczonych w badanych mediach.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

8 8

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.