eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › SQ Business Center - nowy biurowiec na mapie Wrocławia

SQ Business Center - nowy biurowiec na mapie Wrocławia

2017-10-02 09:42

SQ Business Center - nowy biurowiec na mapie Wrocławia

SQ Business Center © fot. mat. prasowe

Do tej pory FB ANTCZAK znana była we Wrocławiu jedynie z realizacji mieszkaniowych. Teraz wkracza na rynek biurowy z projektem SQ Business Center. Usytuowany przy ulicy Stacyjnej 1 biurowiec to dziewięć kondygnacji i 5500 metrów kwadratowych powierzchni klasy A.
SQ Business Center to przestrzeń biurowa, która ma być przyjazna dla użytkowników. Wyrazem dbałości o ich komfort są chociażby przeszło 80-metrowy zielony taras na dachu budynku, podziemny i naziemny parking z miejscami dla rowerów czy przestrzeń handlowo-usługowa, którą zaplanowano na parterze obiektu.

Atutem nowego biurowca ma być również lokalizacja. SQ Business Center powstaje tuż przy jednej z głównych arterii wylotowych miasta, co zapewnia sprawną komunikację zarówno z centrum Wrocławia, jak i lotniskiem. W pobliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się przystanek tramwajowy oraz stacja kolejowa Wrocław – Mikołajów, a spacer do wrocławskiego rynku nie zabiera więcej niż 8 minut. Jeszcze szybciej można dotrzeć stamtąd do centrum handlowego Magnolia Park.

Wyróżnikiem inwestycji ma być możliwość zakupu powierzchni biurowej w obiekcie. Inwestor zdecydował się na takie rozwiązanie, ze względu na niedobór podobnej oferty na lokalnym rynku biurowym. Już na tak wczesnym etapie budowy, sprzedano ponad 20% powierzchni.

- Segment biurowy w ostatnim czasie skupił się głównie na dostarczaniu na rynek powierzchni pod najem długoterminowy. W tej chwili ani we Wrocławiu, ani w innych dużych miastach nie znajdziemy wielu ofert zakupu nowoczesnej powierzchni biurowej, w standardzie klasy A. Tymczasem dla pewnej grupy firm jest to korzystniejsze kosztowo od najmu długoterminowego. Rozwiązaniem takim zainteresowane są zwłaszcza firmy doradcze, które nie chcą zmieniać swojej lokalizacji zbyt często, a także te, które muszą lub chcą zaaranżować przestrzeń biurową w specyficzny sposób. Wielu naszych klientów zakup biura traktuje także jako świetną lokatę kapitału firmy. Nie odcinamy się jednak w żaden sposób od tych, którzy szukają ofert najmu. Taką propozycję również mamy w SQ Business Center – podkreśla Marcin Antczak, inwestor SQ Business Center.

fot. mat. prasowe

SQ Business Center

9-kondygnacyjny biurowiec SQ powstanie przy ul. Stacyjnej 1


Aktualnie trwają prace związane z fundamentami i budową kondygnacji podziemnej. Ich zakończenie planowane jest na przełomie roku. Harmonogram budowy zakłada oddanie obiektu do użytku w I kwartale 2019 roku.

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.