eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jeśli tanie latanie, to jesienią

Jeśli tanie latanie, to jesienią

2017-08-17 09:47

Jeśli tanie latanie, to jesienią

Jeśli Paryż, to tylko jesienią © sborisov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Nie od dziś wiadomo, że zakup biletu samolotowego z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala wygenerować pokaźne oszczędności. Z analizy zrealizowanej przez KAYAK.pl wynika, że tanie latanie uzależnione jest również od pory roku. Ci, którzy wstrzymają się z podróżą do jesieni, za przelot mogą zapłacić nawet o połowę mniej niż w szczycie sezonu. Od tej zasady istnieją jednak wyjątki. Które kierunki tanieją na jesień, a które wręcz przeciwnie?
Dobrym przykładem na tanie latanie jesienią jest Paryż. Z analizy przeprowadzonej przez KAYAK.pl wynika, że we wrześniu i październiku przeloty do francuskiej metropolii są nawet o 48 proc. tańsze niż w środku lata, kiedy to średnia cena biletu osiąga 411 złotych. Podobnie jest w przypadku Londynu, który na jesień zwykł tanieć o około 40%. Trzecią destynacją, do której warto się wybrać po sezonie jest Amsterdam - ceny spadają tu z 407 do 289 złotych, a więc o 29%.

Okazuje się jednak, że powyższa zasada nie sprawdza się w każdym przypadku. Niektóre z ulubionych destynacji Polaków tańsze są właśnie latem. Tak jest w przypadku Zagrzebia, Luqi i Majorki, gdzie ceny na jesień wzrastają o odpowiednio 27%, 17% i 4%.

Kolombo ze świetnymi ofertami na loty jesienią


Również w perspektywie lotów na świecie podróżni mogą liczyć na oszczędności – popularne długodystansowe kierunki są bowiem o 18% tańsze jesienią niż latem. Najwięcej zaoszczędzić można na trasie do Kolombo na Sri Lance: podróż między wrześniem a październikiem jest tańsza średnio o 43% w porównaniu z wyjazdem latem. Poza sezonem tanie latanie dotyczy również połączeń do USA: loty do Chicago i San Francisco kosztują wtedy średnio jedną trzecią mniej.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze europejskie kierunki, które oferują największe oszczędności jesienią

Średnia cena lotu do Paryża jesienią to 215 złotych.


Vera Pershina, Dyrektor Regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje:
„W KAYAK bardzo cieszymy się, gdy nasze dane pomagają Polakom podjąć najlepszą decyzję dotyczące ich wymarzonych podróży. To zaskakujące, jak przesunięcie urlopu o miesiąc czy dwa może zaoszczędzić nam nawet połowę ceny biletu lotniczego. Tego typu wskazówki powiększają naszą szansę na naprawdę tanie latanie”.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze europejskie kierunki, które okazały się droższe jesienią

Jesienią drożeją m.in. do Zagrzebia.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze kierunki na świecie, które oferują największe oszczędności jesienią

Jesienią bilety do Chicago drożeją nawet o 1/3.


Informacje o badaniu
Analiza powstała w oparciu o listę 20 najpopularniejszych kierunków lotniczych na KAYAK.pl na podstawie wyszukiwań między 1.01.2017 a 30.06.2017 dla podróży między 1.07.2017 a 31.08.2017. Dane zostały zebrane w oparciu o wyszukiwania lotów na KAYAK.pl między 1.01.2017 a 30.06.2017 dla podróży między 1.07.2017 a 31.08.2017 vs. 1.09.2017 a 31.10.2017. Średnie ceny połączeń lotniczych zostały podane w złotówkach dla lotu w dwie strony w klasie ekonomicznej dla jednej osoby. Ceny mogły ulec zmianie lub mogą nie być dłużej dostępne.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.