eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Znajomość języków obcych w Europie

Znajomość języków obcych w Europie

2006-03-15 00:30


Dwie trzecie respondentów (67%) wierzy, że nauczanie języków obcych powinno być politycznym priorytetem w każdym kraju. Co więcej większość uważa, iż nauka dwóch języków obcych powinna być obowiązkowa dla dzieci w szkołach podstawowych. Dla wielu Europejczyków szkoła to jedyne miejsce, w którym mieli okazję uczyć się języków obcych.

Zdaniem połowy respondentów każdy mieszkaniec Unii Europejskiej powinien znać dwa języki obce, przy czym 55% osób uważa, że dzieci powinny uczyć się pierwszego języka obcego już od 6 roku życia. Jeszcze więcej badanych (64%) wyraża opinię, że w tym wieku dzieci powinny zacząć naukę dwóch języków obcych.

Co ciekawe, respondenci wyrażają zgodne opinie w kwestii dwóch języków, których dzieci powinny uczyć się w pierwszej kolejności. W tym rankingu angielski plasuje się na pierwszym miejscu z 77% wskazań, natomiast na drugim miejscu znajduje się język francuski – 33% wskazań.

Sondaż został zrealizowany metodą wywiadu face-to-face w okresie 5.11 - 07.12.2005 r. na próbie 28 694 mieszkańców 25 krajów należących do Unii Europejskiej, w dwóch krajach oczekujących na akces (Bułgaria, Rumunia) oraz w dwóch krajach kandydujących do Unii (Chorwacja, Turcja), a także na Cyprze.

poprzednia  

1 2

Oceń

0 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: