eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rynek private equity w Europie Środkowej XII 2015

Rynek private equity w Europie Środkowej XII 2015

2015-12-18 10:26

Przeczytaj także: Rynek private equity w Europie Środkowej V 2015


Jakie firmy będą cieszyć się zainteresowaniem funduszy private equity? Pierwszy raz od początku badania aż dziesięć proc. respondentów zadeklarowało, że upatruje szans na nowe inwestycje wśród start-upów. Sześciu na dziesięciu badanych stawia na liderów rynku. To znaczny wzrost w porównaniu z poprzednią edycją badania, kiedy taki wybór zadeklarowało 47 proc. inwestorów.

W ciągu półtora roku podwoił się odsetek (do 33 proc.) respondentów, którzy uważają, że zainteresowanie finansowaniem funduszy PE ze strony lokalnych instytucji rośnie. Z kolei 47 proc. badanych uważa, że pozostaje ono na tym samym poziomie.
„Nasze badanie pokazuje, że przedstawiciele PE nadal upatrują szans na korzystne inwestycje w regionie CE. Dzieje się tak mimo niestabilnej i dynamicznej sytuacji geopolitycznej w Unii Europejskiej. Wskaźnik optymizmu obniżył się, ale nie zmienia to faktu, że respondenci wciąż myślą o podejmowaniu nowych przedsięwzięć, w tym ryzykownych jak inwestycje w start-upy.
Wyraźnie widać więc, że dla funduszy Private Equity Europa Środkowo-Wschodnia to nadal rynek wzrostu.” – podsumowuje Mark Jung.

Informacja o raporcie:
Wyniki 26. edycji regionalnego badania Deloitte pt. „Momentum persists amidst change” z cyklu „Central Europe Private Equity Confidence Survey” stanowią wnioski z ankiety skierowanej do inwestorów Private Equity działających w krajach Europy Środkowej. Badanie ukazuje się cyklicznie dwa razy w roku (wiosna oraz jesień) począwszy od 2003 r. Przeprowadzona ankieta miała na celu zbadanie nastrojów i oczekiwań funduszy PE odnośnie m.in: rynku transakcyjnego, spodziewanych parametrów transakcyjnych oraz aktywności w ciągu kolejnych 6 miesięcy. Indeks optymizmu jest średnią z 7 indeksów uzyskanych z pierwszych 7 pytań ankietowych. Wskaźnik przestawia zmianę odczuć pozytywnych w stosunku do łącznej liczy odpowiedzi pozytywnych i negatywnych (odpowiedzi neutralnie nie były brane pod uwagę) w porównaniu do pierwszej edycji badania z wiosny 2003 r. Im wskaźnik wyższy, tym większy optymizm przedstawicieli funduszy.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: