eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › 5 dowodów na pożyteczność nowoczesnego ERP

5 dowodów na pożyteczność nowoczesnego ERP

2015-09-02 13:25

5 dowodów na pożyteczność nowoczesnego ERP

ERP © Mathias Rosenthal - Fotolia.com

Zjawisko digital disruption przyniosło ze sobą większą liczbę źródeł danych oraz kanałów, liczniejsze i bardziej złożone modele biznesowe, rosnącą globalizację oraz większą zależności od zewnętrznych partnerów. Zjawisko to pociągnęło za sobą również rozwój mobilności, narzędzi społecznościowych, analityki oraz wielu innych innowacji technologicznych. W środowisku stwarzającym wiele możliwości, starego typu systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) nie zapewniają wystarczającego wsparcia coraz to bardziej dynamicznym procesom decyzyjnym, kluczowym do osiągnięcia sukcesu.
Równocześnie należy stale pamiętać, że ilość danych rośnie. W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez firmy Epicor Software oraz Redshift, dyrektorzy finansowi zostali poproszeni o wskazanie czynników, które będą miały największy wpływ na finanse i księgowość w ich firmie w przeciągu najbliższych dwóch do trzech lat. Najczęstszymi odpowiedziami były Big Data (28 proc. ankietowanych) oraz inwestycje w nowe, bardziej zaawansowane oprogramowanie IT dla finansów.

Wielu firmom podejmowanie działań w tym kierunku może wydać się zbyt przytłaczające, podobnie jak proces tworzenia efektywnych strategii i wykorzystania odpowiednich systemów w celu ich realizacji. Dzisiejszy biznes wymaga szybkiego działania oraz obecności oprogramowania wspierającego skuteczne podejmowanie decyzji. Roczny biznesowy cykl planowania, budżetowania i prognozowania robi się zbyt ograniczony – firmy nie powinny zajmować się planowaniem i budżetem jedynie w takim ujęciu. Responsywność i szybkie podejmowanie decyzji stają się obecnie kluczowe.

W celu wspierania procesu podejmowania decyzji i działań, nowoczesne platformy ERP umożliwiają firmom analizowanie warunków biznesowych. Przyczynia się to do powstawania lepszych biznes planów, możliwości monitorowania i mierzenia postępów oraz uzyskania wglądu we wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Stare systemy ERP mogą nie być w stanie pomóc Ci w podejmowaniu właściwych decyzji w odpowiednio szybkim czasie, spowalniając tym samym rozwój firmy. Oto pięć powodów, dla których warto wdrożyć nowoczesne oprogramowanie biznesowe:
  • Jedno źródło wiedzy: Decyzje podejmowane na podstawie jasnych, spójnych informacji o kondycji firmy, sprzyjają osiągnięciu przewagi konkurencyjnej. Gdy wszystkie dane są konsekwentnie przechowywane w jednym miejscu, a dostęp do nich jest niezależny, bez względu na to czy są wykorzystywane do tworzenia raportów finansowych, kontroli operacyjnej, budżetowania czy planowania, firmy są w stanie zapewnić najwyższą jakość obsługi klienta. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza na dużych, złożonych i szybko zmieniających się rynkach.
  • Dokładny wgląd do aktualnych danych: Przedsiębiorstwa nigdy wcześniej nie potrzebowały dostępu do informacji w celu lepszego podejmowania decyzji w takim stopniu, jak obecnie. Firmy powinny mieć możliwość generowania raportów w każdym momencie oraz na dowolnym urządzeniu przenośnym, tak aby osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji mogły uzyskać wgląd w aktualny stan wszystkich procesów zachodzących w firmie, jak również wybranych obszarów, które chcą zbadać. Dostęp do dokładnych danych we właściwym czasie może pomóc menedżerom wprowadzać ulepszenia w dowolnym momencie. Możliwość szerszego analizowania szczegółowych informacji, dostarcza konkretnych danych, niezbędnych do podejmowania najbardziej trafnych decyzji, bez konieczności opierania się na „przeczuciach”.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Moricone / 2015-09-10 18:46:27

    Czasem ERP to za mało. Firma, w której pracuje (ogromna hurtownia) rosła z roku na rok i trochę brakowało nam kompleksowych rozwiązań. Decyzją szefostwa wdrożono oprogramowanie (www.aurabusiness.pl), które współpracuje z ERP, a dodatkowo klient może sam skonfigurować produkt, a my nie tracimy czasu na przeszukiwanie bazy wszystkich części, bo wszystkie informacje odnośnie zamówienia, podsumowanie ceny, itd. wskakuje samo na ekranie. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: