eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › ESET: zagrożenia internetowe IV 2013

ESET: zagrożenia internetowe IV 2013

2013-05-24 13:07

ESET: zagrożenia internetowe IV 2013

Użytkownicy LinkedIn na celowniku twórców złośliwych programów © aetb - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Dostałeś wiadomość z serwisu LinkedIn z zaproszeniem do kontaktu lub z informacją o nowej wiadomości od znajomego? Uważaj, to może być pułapka. Eksperci z firmy ESET ostrzegają przed nową falą fałszywych maili, próbujących nakłonić użytkowników serwisu LinkedIn do odwiedzenia stron zawierających złośliwe programy.

Przeczytaj także: ESET: zagrożenia internetowe III 2013

Statystyki laboratorium antywirusowego firmy ESET nie pozostawiają złudzeń - użytkownicy serwisu społecznościowego LinkedIn znaleźli się na celowniku twórców złośliwych programów. W sieci rozprzestrzeniają się bowiem wiadomości e-mail, które wyglądają jak informacje wysyłane przez LinkedIn. W treści można przeczytać o otrzymanej właśnie korespondencji od rzekomego znajomego lub o nowym zaproszeniu do kontaktu. Kliknięcie w dowolny odnośnik takiej wiadomości, nawet ten mający rzekomo anulować subskrypcję mailingu informacyjnego, kończy się przeniesieniem do serwisu wypchanego po brzegi wirusami, robakami internetowymi i końmi trojańskimi. Wizyta w takim miejscu to murowana infekcja komputera - chyba, że pecet posiada skuteczną ochronę antywirusową.

Jak nie wpaść w pułapkę zastawioną przez cyberprzestępców? Przede wszystkim stosować zasadę ograniczonego zaufania. Warto sprawdzać przez kogo została wysłana dana wiadomość i czy jej wygląda nie nasuwa podejrzeń co do jej wiarygodności. Każda wątpliwość powinna skłaniać internautę do natychmiastowego usunięcia wątpliwego maila. Dodatkową barierę ochronną może stanowić pakiet antywirusowy, np. ESET Smart Security, który błyskawicznie zablokuje dostęp do strony WWW i uchroni przed infekcją, jeśli witryna okaże się zawierać złośliwe wirusy.

fot. mat. prasowe

Lista zagrożeń kwietnia 2013 wg laboratoriów ESET

Liderem zestawienia najaktywniejszych zagrożeń komputerowych ostatniego miesiąca została rodzina aplikacji ukrywających się INF/Autorun


 

1 2 3

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: