eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Technologia antywirusowa G Data CloseGap

Technologia antywirusowa G Data CloseGap

2013-03-15 14:13

Technologia antywirusowa G Data CloseGap

CloseGap to znacznie więcej niż silnik antywirusowy © Amy Walters - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na zakończonych niedawno targach CeBIT 2013 w Hanowerze, niemiecki producent oprogramowania w dziedzinie bezpieczeństwa zaprezentował swoja własną inteligentną technologie antywirusową CloseGap. Z nowym rozwiązaniem AV G Data odpowiada na zmiany zachodzące na rynku antywirusów: dążenie do większej wydajności, proaktywnej ochrony i elastycznego reagowania na zagrożenia wymagające wykorzystania najnowszej technologii – G Data CloseGap.

Przeczytaj także: G DATA w wersji v13.2 dla klientów biznesowych

Rozwiązania G Data zawsze wykorzystywały dwa niezależne silniki antywirusowe celem osiągnięcia najwyższego poziomu powstrzymywania potwierdzonego wielokrotnie w niezależnych testach. Szybkość rozpoznawania silnika DoubleScan była imponująca i to nie przypadek, że ta technologia okazała się najlepszą obroną antywirusową na świecie. Dwa silniki oferowały pełną ochronę, jednak podwójne wykrywanie zagrożeń miało wpływ na płynność działania sprzętu na którym było zainstalowane oprogramowanie.

Odpowiadając na zmieniające się uwarunkowania rynkowe G Data w obronie przed złośliwym oprogramowaniem. prezentuje technologie CloseGap.

CloseGap to znacznie więcej niż silnik antywirusowy. To nowy sposób zapewniania bezpieczeństwa, bazujący na najnowszych sygnaturach i proaktywnych technologiach jak BankGuard, WebCloud, Firewall, MailCloud czy ochrona behawioralna razem tworzące tzw. pierścień obrony.

fot. mat. prasowe

G Data CloseGap

G Data CloseGap - technologia antywirusowa


G Data Active Hybrid Control - CloseGap

Oprogramowanie maksymalnie zorientowane na klienta:
  • Szybka reakcja na zagrożenia, także na malware stargetowany na użytkowników konkretnego państwa
  • Wydajność
  • Modułowa struktura
  • Elastyczne reagowanie na najnowsze zagrożenia

fot. Amy Walters - Fotolia.com

CloseGap to znacznie więcej niż silnik antywirusowy

To nowy sposób zapewniania bezpieczeństwa, bazujący na najnowszych sygnaturach i proaktywnych technologiach jak BankGuard, WebCloud, Firewall, MailCloud czy ochrona behawioralna razem tworzące tzw. pierścień obrony.


Jak działa CloseGap?

Wykorzystanie dwóch silników oferuje doskonałą ochronę przed zagrożeniami, jednak zużywa proporcjonalnie dużo mocy obliczeniowej.

Nasza nowa inteligentna technologia działa jedynie w momencie kiedy jest do tego niezbędna. Pozwala to na unikniecie nadmiernego wykorzystania zasobów komputera. Aktywna Ochrona Hybrydowa wykrywa i wypełnia lukę w pierścieniu obronnym automatycznie. CloseGap pracuje szybko i skutecznie dla pełnej ochrony, bez spowalniania komputera.

Nowa technologia oparta jest o strukturę modułową. Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Kiedy specjaliści G Data SecurityLabs natrafią na nowe zagrożenia, które prócz aktualizacji sygnatur będą wymagać zmian w naszej technologii – będziemy w stanie uaktualnić pewne części CloseGap nowszą technologią, spełniającą zmieniające się standardy.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Delta / 2013-08-07 07:55:10

    Skuteczność tej technologii jest naprawdę spora, po instalacji G Data przestałem mieć jakiekolwiek problemy z wirusami na domowym PC odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: