eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPublic RelationsKomunikaty bankowe › Historia GE Money Bank

Historia GE Money Bank

2005-02-04 02:14

Firma została założona w 1878 roku przez Thomasa Edisona, słynnego amerykańskiego wynalazcę, konstruktora pierwszej żarówki.

Przeczytaj także: Powstał GE Money Bank

Mała firma Edison Electric Light Company przekształciła się z czasem w wielką międzynarodową korporację — General Electric. GE jest jedyną korporacją, która jest nieprzerwanie notowana na giełdzie amerykańskiej od ponad 100 lat (od 1896 roku). Działalności firmy do dziś przyświecają ideały Edisona polegające na dążeniu do jak najwyższej jakości oraz wykorzystaniu i szukaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Kiedy w latach 60-tych badania wykazały, że nazwa General Electric kojarzy się klientom wyłącznie z elektrycznością podjęto decyzję o rozpowszechnieniu skrótu GE zamiast pełnej nazwy. Skrót pisany dużymi literami miał kojarzyć się z nowoczesnością, symbolizował również nową technologię.
Dziś GE skupia kilkaset firm i działa w ponad 100 krajach świata. Na czele firmy stoi obecnie Jeff Immelt, który zastąpił w 2001 roku Jacka Welcha – uznanego za najskuteczniejszego i najbardziej podziwianego amerykańskiego menadżera końca XX wieku. To właśnie J. Welch jako prezes i dyrektor naczelny dokonał w firmie radykalnych zmian i doprowadził do niebywałego wzrostu obrotów i rekordowych zysków. Jeff Immelt w swojej wizji firmy przywiązuje szczególną wagę do innowacyjności tak w odniesieniu do nowych technologii i produktów jak również świadczonych usług.

Struktura

W skład korporacji wchodzi jedenaście głównych biznesów prowadzących działalność w obszarach zajmujących się produkcją silników lotniczych, sprzętu gospodarstwa domowego, urządzeń oświetleniowych, tworzyw sztucznych, silników elektrycznych, przemysłowych systemów urządzeń energetycznych, urządzeń i sprzętu medycznego, lokomotyw, a także usługami finansowymi i informatycznymi oraz radiem i telewizją.

GE Advanced Materials
GE Commercial Finance
GE Consumer & Industrial
GE Energy
GE Equipment Services
GE Healthcare
GE Infrastructure
GE Insurance Solutions
GE Money
GE Transportation
NBC Universal

Jak powstał GE Money Bank

Początki działalności General Electric na polskim rynku usług finansowych sięgają roku 1995, kiedy korporacja stała się właścicielem Solidarność Chase D.T. Banku. Powstały na tej bazie GE Capital Bank S.A. z siedzibą w Gdańsku dynamicznie rozwija swoją działalność oferując klientom kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, a także karty kredytowe i ubezpieczenia. Szeroka oferta Banku oraz wysoki poziom obsługi kredytobiorców znajdują uznanie nie tylko wśród klientów, ale zostają dostrzeżone także przez specjalistów. Owocuje to przyznaniem GE Capital Bankowi prestiżowego tytułu „najlepszego banku 2003 roku w Polsce” przez Gazetę Bankową.

W 1998 roku Korporacja General Electric kupuje drugi Bank (Polsko-Amerykański Bank Hipoteczny S.A), który specjalizuje się w udzielaniu kredytów mieszkaniowych klientom indywidualnym. W 1999 roku Bank zmienia nazwę na GE Bank Mieszkaniowy S.A. Bardzo dobra znajomość rynku i nowatorskie rozwiązania sprawiają, że Bank spotyka się z szerokim zainteresowaniem klientów, co potwierdza trzecia pozycja GE Banku Mieszkaniowego pod względem wartości kredytów mieszkaniowych udzielonych w Polsce w 2003 roku.

Na przełomie roku 2004/2005 w wyniku połączenia GE Capital Banku z GE Bankiem Mieszkaniowym powstaje GE Money Bank S.A. z centralą w Gdańsku. Inicjatywa ta jest konsekwencją realizacji globalnej strategii korporacji General Electric w zakresie upraszczania jej struktury organizacyjnej. Połączenie Banków będących liderami w swoich segmentach rynku pozwala na stworzenie firmy stabilnej, wiarygodneji dobrze rokującej na przyszłość. Szeroka oferta usług finansowych prezentowana przez GE Money Bank pozwala nam wyjść naprzeciw potrzebom Klientów,
jak i utrzymać najwyższy poziom obsługi.

oprac. : PRnews.pl PRnews.pl

Więcej na ten temat: Historia, GE, Money, Bank, GE Money Bank
  • PIT-37część J

    Witam, moja mama ma podpisaną imienną umowę z bankiem (biurem maklerskim) na obrót akcjami (pracowniczymi). Dotyczy to akcji polskiej spółki. ...

  • PIT-11 i IFT-R1

    Obcokrajowiec pracuje i mieszka w Polsce, dostał PIT-11 od pracodawcy i IFT-R1 od banku, w którym ma konto. Jak to  uwzględnić w PIT-37, PIT-11 ...

  • Więcej porad znajdziesz w dziale Porady WIĘCEJ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: