eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Płyty główne ASUS M5A78L

Płyty główne ASUS M5A78L

2011-08-03 00:05

Przeczytaj także: Płyty główne ASUS P8Z68 i ROG Maximus IV GENE-Z


Natomiast płyty M5A78L/USB3 i M5A78L-M/USB3 wyposażone są w ASUS AI Suite II, który łączy w sobie wszystkie ekskluzywne, opracowane przez firmę ASUS funkcje w jeden, prosty w użyciu pakiet z przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

fot. mat. prasowe

M5A78L-M/USB3

M5A78L-M/USB3

Zapewnia kontrolę nad przetaktowywaniem, zasilaniem, prędkością wentylatorów, pozwala też wyświetlić odczyty z czujników. Nieobcy płytom tym jest także Interfejs USB 3.0, zbudowany z myślą o łatwym podłączaniu nowoczesnych podzespołów i urządzeń, który przesyła dane nawet 10-krotnie szybciej, a zarazem jest zgodny z komponentami USB 2.0. Natomiast sama M5A78L/USB3 obsługuje ASUS UEFI BIOS, który jest rozbudowanym interfejsem oprogramowania wewnętrznego, oferującym przyjazny użytkownikowi interfejs wychodzący znacznie poza tradycyjne sterowanie BIOS-em z użyciem jedynie klawiatury. Użytkownicy z łatwością poruszają się po nowym BIOS-ie UEFI, który jest równie łatwy w obsłudze, co system operacyjny. Ma wbudowaną obsługę twardych dysków większych niż 2,2 TB w 64 bitach z pełnym wykorzystaniem miejsca, dzięki czemu użytkownicy uzyskują znacznie więcej niż w tradycyjnych wersjach BIOS-u.

fot. mat. prasowe

M5A78L/USB3

M5A78L/USB3


Wszystkie płyty z rodziny M5A78L na wyposażeniu posiadają rozwiązanie przeciwprzepięciowe Anti-Surge wykrywające stany przekroczenia napięcia i w czasie rzeczywistym chroni przed ich rozprzestrzenianiem. Aktywnie odcina źródło przepięć, chroniąc tym samym system. Na płytach wbudowany został kodek 8-kanałowego dźwięku HD (znany wcześniej jako Azalia) pozwala na uzyskanie audio wysokiej jakości (192 kHz, 24 bity) oraz oferuje funkcję wykrywania wtyczki, która automatycznie wykrywa i rozpoznaje rodzaj urządzenia podłączonego do gniazd I/O audio, informując użytkowników o nieprawidłowym podłączeniu. EZ Flash 2 to przyjazny dla użytkownika program do aktualizacji BIOSu, a ASUS CrashFree BIOS 3 umożliwia użytkownikom przywrócenie uszkodzonych danych BIOSu z dysku. Fenomenalnym rozwiązaniem jest także BIOS C.P.R., które to automatycznie przywraca domyślne ustawienia procesora, a gdy dojdzie do zawieszenia systemu spowodowanego błędem przetaktowywania. C.P.R. eliminuje potrzebę otwierania obudowy i ręcznego zerowania ustawień RTC. Wystarczy ponownie uruchomić komputer, a BIOS automatycznie przywróci domyśle ustawienia procesora.

Średnia cena płyta oscyluje w granicach 175zł- 270zł brutto.

poprzednia  

1 2

oprac. : Kamila Urbańska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: