eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zasięg sieci komórkowych na trasach EURO 2012

Zasięg sieci komórkowych na trasach EURO 2012

2011-06-22 11:05

Przeczytaj także: Jakość transmisji danych w sieciach GSM


.

fot. mat. prasowe

Mapa obrazująca zasięg sieci na trasach kolejowych dla GSM - operator Polkomtel S.A. „PLUSR

Mapa obrazująca zasięg sieci na trasach kolejowych dla GSM - operator Polkomtel S.A. „PLUS”


Wynik badania jakości transmisji danych

Pod względem ilości poprawnie wykonanych usług w badaniach transmisji danych na trasach kolejowych Warszawa – Wrocław, Wrocław – Gdynia, Gdynia – Warszawa i Warszawa – Poznań najlepiej wypadła sieć operatora ERA. W sieci tego operatora wykonano najwięcej udanych sesji pomiarowych, zarejestrowano najwięcej udanych połączeń do serwera FTP i serwera poczty. W sieci operatora PLAY zarejestrowano najwięcej nieudanych sesji pomiarowych, ale jeśli już usługa była realizowana to w sieci tego operatora najszybciej były otwierane strony www oraz najszybciej pobierany plik z serwera FTP i pobierana poczta z serwera pocztowego. W sieci operatora ORANGE zanotowano najmniej sesji pomiarowych, najwięcej przerwanych sesji, najdłuższe czasy otwierania stron www.

Najsłabsze wyniki badania jakości transmisji danych zarejestrowano w sieci operatora PLAY, pomimo najkrótszych czasów otwierania stron www, oraz najwyższych prędkości pobierania poczty i pliku z serwera FTP, skuteczność realizacji usług była na poziomie poniżej 50 %, co prawdopodobnie było wynikiem złego pokrycia tras kolejowych sygnałem własnej sieci.

Informacje o badaniu
Badania wykonano w dniach 10-13 maja w godzinach 8.00-20.00 na trasach: Warszawa-Wrocław, Wrocław-Gdynia, Gdynia-Warszawa, Warszawa-Poznań. Badanie polegało na pomiarach parametrów sieci, jakości połączeń głosowych i transmisji danych w sieciach GSM900/1800 i UMTS wzdłuŜ linii kolejowych na trasach przejazdów kibiców udających się na mecze EURO 2012, między miastami: Warszawa – Wrocław, Wrocław – Gdynia, Gdynia – Warszawa i Warszawa - Poznań. Telefony pomiarowe pracowały w trybie automatycznego wyboru sieci GSM900/1800 lub UMTS. Mierzone były parametry sygnałów: energia odebranego symbolu informacji Ec/Io, poziom sygnału pilota RSCP dla UMTS, poziom odebranego sygnału RxLev dla GSM900/1800, poziom realizacji połączeń pod kątem blokowania i przerywania połączeń (NQA). Dodatkowym pomiarem było badanie jakości transmisji mowy przy użyciu algorytmu PESQ MOS-LQO P862.1. Zestawiane połączenia trwały 60 s i polegały na wykonaniu połączeń telefonicznych do serwera podłączonego do linii ISDN w sieci lokalnego operatora telekomunikacyjnego, na którym były odtwarzane frazy głosowe i porównywane po przesłaniu przez sieć GSM 900/1800 lub UMTS ze wzorcem, a następnie system pomiarowy automatycznie wystawiał ocenę jakości PESQ. Prowadzone były również badania transmisji danych polegające na badaniu: skuteczności i czasu zestawienia połączenia, prędkości i skuteczności otwierania stron www, prędkości i skuteczności ściągania i wysyłania poczty na i z serwera pocztowego, oraz badaniu prędkości i skuteczności ściągania pliku testowego o rozmiarze 1 MB z serwera FTP. Wysyłane i odbierane wiadomości e-maile były uzupełnione załącznikiem o rozmiarze 1 MB z darmowego serwera pocztowego na portalu www.interia.pl.

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: