eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaŚwiat › Tydzień 30/2002 (22-28.07.2002)

Tydzień 30/2002 (22-28.07.2002)

2002-07-29 08:03

  • Trzy lata temu BRITISH STEEL i holenderski KONINKLIJKE HOOGOVENS stworzyły CORUS GROUP. Dzisiaj doszło do kolejnej fuzji na rynku stalowym. CORUS GROUP z brazylijskim koncernem stalowym CSN stworzyły nową grupę producencką . To kolejny skutek polityki USA, które zablokowały swój rynek dla zagranicznych producentów stali.

  • WorldCom ogłosił swoją upadłość. Jego majątek szacowany jest na ponad 100 mld USD. Jego długi są oceniane na ponad 30 mld USD.


Mikrokomentarz do wydarzeń gospodarczych

Dzisiejsza gospodarka chińska zadziwia analityków obserwujących globalny rynek. Ten światowy gigant od wielu już lat chodzi własnymi ścieżkami wyznaczonymi przez TENGA. Pierwsza połowa roku tak w USA jak i w EUROPIE to borykanie się z różnymi zjawiskami kryzysowymi. Natomiast w Chinach jest wzrost: PKB o 7,8%, w inwestycjach w środki trwałe o 20%, w budownictwie o 33%, w infrastrukturę o 23%. Te wyniki zastanawiają.

Gospodarkę Państwa Środka można tylko obserwować, bo jego wielkość, światowa pozycja i możliwości nie pozwalają na przeniesienie wyników obserwacji do żadnego innego kraju.

oprac. : Magdalena Kolka / Global Economy Global Economy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: