eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Ergonomiczna "18-tka" firmy NEC/Mitsubishi

Ergonomiczna "18-tka" firmy NEC/Mitsubishi

2003-01-14 15:37

Ergonomiczna "18-tka" firmy NEC/Mitsubishi

Ergonomiczna "18-tka" firmy NEC/Mitsubishi © fot. mat. prasowe

Nowy model zaprezentowany przez firmę NEC/Mitsubishi jest kolejnym produktem z serii 18-calowych monitorów LCD tego producenta. Jest przeznaczony dla osób, które potrzebują monitora z ekranem o dużym formacie i oczekują od sprzętu możliwości podłączenia zarówno sygnału analogowego, jak i cyfrowego.

Przeczytaj także: LCD dla mas

Ergonomiczna

fot. mat. prasowe

Ergonomiczna "18-tka" firmy NEC/Mitsubishi

W monitorze zastosowano obudowę ErgoDesign. Pozwoliło to na zmniejszenie jego wymiarów i uzyskanie wąskiej ramki ekranu - jej szerokość to zaledwie 18,5 mm. Dzięki temu monitor sprawdza się w aplikacjach, w których ekran zestawiany jest z kilku, a nawet kilkunastu monitorów.

Monitor może być obracany i odchylany w poziomie i pionie, posiada też niezależny mechanizm regulacji wysokości. Ekran można odłączyć od podstawki i zamontować na dowolnej konstrukcji zgodnej ze standardem VESA.

Optymalna rozdzielczość pracy monitora NEC MultiSync LCD1860NX to 1280 x 1024 piksele przy odświeżaniu 60 Hz. Aktywny obszar ekranu to 360 x 290 mm. Urządzenie posiada nowoczesną matrycę z plamką wielkości 0,28 mm, a kąt widzenia wynosi 160 stopni w pionie i w poziomie. Doskonałą jakość obrazu zapewniają luminancja na poziomie 200 cd/m2 i kontrast 350:1.

NEC MultiSync LCD 1860NX jest zgodny z międzynarodowym standardem przemysłowym sRGB, który zapewnia zachowanie barw przy wymianie obrazów pomiędzy urządzeniami zgodnymi z tą normą. Panel posiada wbudowany system 6-osiowej kontroli kolorów OmniColor, który umożliwia indywidualne ustawienie nie tylko kolorów podstawowych (czerwonego, zielonego i niebieskiego), ale także żółtego, cyanu i magenty. Dzięki temu NEC MultiSync LCD 1860NX prezentuje obraz w naturalnych barwach, co umożliwia stosowanie tego modelu w aplikacjach zarezerwowanych do niedawna dla produktów CRT, czyli np. przy projektowaniu materiałów do druku.

Nowy monitor - podobnie jak wszystkie produkty NEC/Mitsubishi z oznaczeniem "X" w nazwie - posiada zintegrowane rozwiązanie Ambix. Oznacza to, że może on pracować z sygnałem analogowym, jak i cyfrowym. Ciekawą innowacją zastosowaną w modelu NEC MultiSync LCD 1860NX jest funkcja NTAA, polegająca na bezdotykowym, automatycznym dopasowaniu ustawień monitora do otrzymanego sygnału. NEC MultiSync LCD 1860NX jest także wyposażony w funkcję CableComp, która eliminuje zakłócenia spowodowane długim kablem sygnałowym. Dzięki temu monitor zapewnić ma doskonałą jakość obrazu, nawet w przypadku kabli dłuższych niż 100m, bez konieczności stosowania zewnętrznych wzmacniaczy sygnału.

W celu ochrony oczu użytkownika i uzyskania optymalnej jakości obrazu, monitor został wyposażony w funkcję AutoBright, która automatycznie dostosowuje jasność obrazu w zależności od aktualnie wyświetlanej zawartości. Fabrycznie, funkcja AutoBright jest wyłączona i użytkownik musi ją pierwotnie aktywować. W przypadku jasnej zawartości, jak czarny tekst na białym tle, AutoBright automatycznie redukuje luminację obrazu, a tym samym zwiększa jego kontrast i czytelność. W momencie zmiany zawartości ekranu z jasnej na ciemną, AutoBright ponownie zmienia ustawienia, dopasowując jasność obrazu do aktualnej zawartości.

Podobnie jak w przypadku innych monitorów NEC/Mitsubishi, także do modelu NEC MultiSync LCD 1860NX dołączany jest program NaViSet, który umożliwia użytkownikowi dostęp do wszystkich parametrów monitora z poziomu klawiatury i myszki.

Program NaViSet kompatybilny jest z Windows 2000 Professional/Server i Windows XP oraz kartą grafiki zgodną ze standardem DDC/CI. W przypadku monitorów pracujących w sieci, ich kontrola jest możliwa dzięki sieciowej wersji - NaViSet Administrator.

Maksymalne zużycie energii to 43 W, w trybie uśpionym poniżej 3W. Wszystkie ustawienia monitora są bezpośrednio dostępne na ekranie, a użytkownik może wybrać jeden z siedmiu języków wyświetlania komunikatów. NEC MultiSync LCD 1860NX spełnia wszystkie obecnie obowiązujące normy, jak TCO99, TUV Ergonimie i ISO 13406-2.

Wymiary monitora to 398 x 369 x 205 mm (szer x wys x gł). NEC MultiSync LCD 1860NX jest objęty 3-letnią gwarancją producenta na wszystkie podzespoły. Usługi serwisowe na terenie Polski są realizowane w dogodnym dla klienta systemie door-to-door. Cena monitora wynosi 3699 PLN netto.
Przeczytaj także: Monitor EIZO FlexScan EV2333W Monitor EIZO FlexScan EV2333W

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: lcd, nec/mitsubishi

Przeczytaj także

Nowe źródło światła

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: