eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Wyszukiwanie w Internecie: celebryci "niebezpieczni"

Wyszukiwanie w Internecie: celebryci "niebezpieczni"

2010-08-23 00:10

Przeczytaj także: Sophos: kolejny atak scam na Facebooku


„Gorączka Biebera” jest niegroźna

Rewelacyjny nastolatek, Justin Bieber, wylądował pod koniec listy na pozycji 46. Ten młodziutki gwiazdor pobił niedawno rekord na YouTube — jego filmy były częściej oglądane niż filmy Lady Gaga (nr 37). Inne młode gwiazdy Hollywoodu, takie jak Miley Cyrus (nr 44) i Zac Efron (nr 40) są także stosunkowo „bezpieczne”.

Obama i Palin na końcu stawki

Prezydent Barack Obama (nr 49) i Sarah Palin (nr 50) nie należą do najbardziej „niebezpiecznych” osób. W tym roku uplasowali się na końcu listy, przesuwając się jeszcze niżej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Równolegle z badaniem globalnym przeprowadzono też badanie ryzyka związanego z lokalnymi gwiazdami i znanymi osobami. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w wynikach dotyczących polskich celebrytek i celebrytów jest poważny wzrost poziomu zagrożenia związanego z wyszukiwaniem materiałów na ich temat. Jest to zjawisko wyraźnie sprzeczne z tendencjami globalnymi, gdzie zaobserwowano spadek ryzyka związanego z wyszukiwaniem materiałów na temat gwiazd. Tymczasem w przypadku niemal wszystkich badanych osób z Polski odsetek stron niebezpiecznych lub ryzykownych jest znacząco wyższy, niż w ubiegłym. Zaledwie w przypadku paru osób wyszukiwanie materiałów jest mniej ryzykowne, niż przed rokiem. Co zaskakujące – jest wśród nich Dorota („Doda”) Rabczewska, która w ubiegłym roku została uznana za najbardziej „niebezpieczną”, natomiast w tym znalazła się w drugiej dziesiątce.

fot. mat. prasowe

Pierwsza dziesiątka najbardziej niebezpiecznych polskich gwiazd

Pierwsza dziesiątka najbardziej niebezpiecznych polskich gwiazd

Najwyraźniej, zdaniem cyberprzestępców, liderka zeszłorocznego zestawienia traci zainteresowanie internautów. Spośród stron zawierających materiały związane z Dodą zaledwie 3,4% zawierało materiały stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa komputerów. Efektem tego jest jeden z największych spadków w rankingu: z pozycji pierwszej na 15. Większe spadki zanotowali tylko politycy. Donald Tusk, mimo pewnego wzrostu zagrożenia, spadł o piętnaście miejsc. Jego niedawny polityczny przeciwnik, nieżyjący prezydent Lech Kaczyński, spadł aż o szesnaście pozycji. W efekcie obaj z pierwszej dziesiątki najbardziej niebezpiecznych polskich sław wylądowali w trzeciej. Eliminacja polityków spośród najbardziej „niebezpiecznych” osób jest zresztą zjawiskiem globalnym. Najwyraźniej, zdaniem cyberprzestępców, ludzie są już na tyle zmęczeni ich permanentną obecnością w mediach, że nie są zbyt zainteresowani szukaniem dalszych materiałów na ich temat.

Spektakularnym spadkom towarzyszą równie spektakularne wzloty. Liderką tegorocznego rankingu została Kasia Cichopek, która przeskoczyła aż 19 pozycji – niemal co dwunastej strony na jej temat lepiej unikać. Prawie równie spektakularny awans stał się udziałem Agnieszki Frykowskiej, która z 13 miejsca awansowała na 2, które zajmuje ex aequo z Krzysztofem Krawczykiem. Co ciekawe, ten ostatni był jedyną osobą, która po raz drugi zajęła to samo miejsce w rankingu. Biorąc pod uwagę, że – zdaniem cyberprzestępców – najbardziej poszukiwane są dzwonki do komórek z jego piosenkami, jego zdjęcia i tapety, można śmiało powiedzieć, że stałość pozycji Krzysztofa Krawczyka w rankingu jest odbiciem ogromnej liczby jego wiernych fanów.

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: