eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebook Samsung Q320

Notebook Samsung Q320

2009-06-22 00:26

Notebook Samsung Q320

Samsung Q320 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Samsung Electronics wprowadziła na polski rynek notebooka Q320. Nowy model został wyposażony w port USB z opcją ładowania urządzeń przenośnych oraz posiada tryb SuperSilent Mode, który pozwala wyciszyć pracę urządzenia.

Przeczytaj także: Mini notebook Samsung N110

fot. mat. prasowe

Samsung Q320

Samsung Q320

Samsung Q320 został wyposażony w ekran LED o przekątnej 13,4”, stosujący technologię tylnego podświetlenia diodami LED, co pozwoliło uzyskać płaski, pozbawiony ramki ekran, który wraz z obudową tworzy jednolitą całość. Cienka obudowa notebooka została również uzyskana dzięki zastosowaniu napędu optycznego typu slot-in, a więc nie wykorzystującego ruchomej tacki wysuwającej się z obudowy. W nowym modelu po prostu wsuwa się płytę CD, DVD lub 8cm mini CD do otworu, w którym znajduje się napęd optyczny. Brak ruchomych części wpływa także na większą odporność na wstrząsy i uderzenia. Ponadto ekran LED o formacie 16:9 oraz karta graficzna nVIDIA GeForce G105M oferują dobrą jakość odtwarzanych gier czy plików video.

fot. mat. prasowe

Samsung Q320

Samsung Q320

Notebook Samsung Q320 waży 2,2kg razem z 6-ogniwową baterią i stosuje technologię procesorową Intel Centrino 2. Możliwość pracy komputera przy zasilaniu akumulatorem wynosi do 4,6 godzin. Nowy model poza zwykłym portem USB 2.0 posiada także oddzielny port typu combo, który obsługuje zarówno złącza USB, jak i eSATA, dzięki czemu transfer danych z i na urządzenia zewnętrzne wynosi do 3GB na sekundę. Z kolei port USB z opcją ładowania urządzeń przenośnych sprawia, że można naładować takie urządzenia jak telefony komórkowe czy odtwarzacze MP3, także gdy komputer jest wyłączony.

Model Q320 jest odporny na zniszczenia spowodowane wylaniem do 100ml płynu na klawiaturę lub jakąkolwiek inną część obudowy. Utracie danych zapobiega natomiast technologia SAMSUNG Recovery Solution III, która tworzy punkty odtwarzania systemu, umożliwiające przywracanie ustawień systemowych i zawartości dysku twardego. Dodatkowo w notebooku można ustawić tryb SuperSilent Mode, który pozwala zminimalizować odgłos pracy urządzenia lub wyciszyć odgłos wiatraka chłodzącego procesor.
Przeczytaj także: Notebooki Samsung Q530 i Q330 Notebooki Samsung Q530 i Q330

 

1 2

następna

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: notebook, notebooki, Samsung, Samsung Q320

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: