eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Prezesi banków: co piszą media online?

Prezesi banków: co piszą media online?

2008-09-02 13:47

Przeczytaj także: Konflikt w Gruzji a polskie media online


Media internetowe interesują się również kwestiami kadrowymi – w ostatnich miesiącach pisano o nominacjach na nowych prezesów (Jerzy Pruski w PKO BP, Józef Wancer typowany na prezesa połączonego BPH i GE), ale również zmianach w składzie zarządów banków przez prezesów właśnie zatwierdzanych. Prezesi wypowiadali się także w kontekście rynku pracy dla finansistów – media odnotowały zarówno transfery wybitnych menadżerów jak i specjalistów, ale również zwiększony popyt na pracowników w sektorze finansowym. Tutaj ciekawa okazała się strategia nowego na polskim rynku gracza Alior Bank, który do pracy w swoich oddziałach zachęca reemigrantów z Wielkiej Brytanii.

Sporo pisze się o nagrodach – w minionym kwartale najwięcej uwagi przykuły nagrody Gazety Bankowej, w tym nagrody dla menedżerów. BGŻ został również Marką Wysokiej Reputacji. BRE zawarł umowę partnerską z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przedstawiciele banków biorą również udział w konferencjach branżowych (Forum MŚP, VII Europejskie Forum Bankowo-Ubezpieczeniowe) czy występują jako organizatorzy konkursów – na przykład Piotr Czarnecki z Raiffeisena był wzmiankowany w kontekście konkursu Raiffeisen, „Pomysł na firmę”.

Sporadycznie w mediach prezesi wypowiadają się na tematy związane z zarządzaniem ludźmi (na przykład Józef Wancer z BPH podawał sposoby na bycie menedżerem doskonałym, kilku prezesów wypowiadało się również na temat sposobów motywowania pracowników). Tematem nader frapującym były też wysokie zarobki prezesów banków, wśród których znalazło się kilku milionerów. Prezes BPH, Mariusz Grendowicz, wystąpił także jako miłośnik drogich cygar, natomiast Piotr Czarnecki z Raiffeisen Bank jako VIP dokonujący drogich zakupów w USA.

Informacje o badaniu
Podsumowanie przygotowano przy wykorzystaniu usługi monitorowania internetu NewsPoint. Artykuły do analizy były wyszukiwane w oparciu o jedno wybrane słowo kluczowe – imię i nazwisko we wszystkich odmianach (w przypadku popularnych nazwisk zastosowano dodatkowe filtrowanie, poprzez nazwę banku). Analizie ilościowej poddano artykuły z okresu 1 sierpnia 2007 r. – 31 lipca 2008 r., natomiast analizie jakościowej artykuły z okresu 1 maja – 31 lipca 2008 r.


poprzednia  

1 2

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: