eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Preselling zyskuje na znaczeniu

Preselling zyskuje na znaczeniu

2007-05-24 13:52

Przeczytaj także: Marki rosną nam wszerz


Obowiązkowe oprogramowanie

Sprawne zarządzanie systemem presellingu nie jest możliwe bez wdrożenia programu SFA (Sales Force Automation), czyli mobilnego systemu wspierającego sprzedaż. SFA zarządza w SKDP około 15 tysiącami wizyt każdego miesiąca, dostarcza informacji o automatycznym routingu w stosunku do 2 tys. klientów w formie zautomatyzowanej, generuje ilość zadań do potwierdzenia dla presellerów na poziomie około 10 tys. miesięcznie.

Na przykładzie presellingu można z łatwością zaobserwować, że nowoczesność i innowacyjność w sprzedaży polegać może na wprowadzaniu znanych i popularnych w innych branżach narzędzi do zupełnie nowych sektorów rynku. Takie rozwiązania często niosą ze sobą ryzyko niezbyt pewnych zysków i niskiej stopy zwrotu z inwestycji, co w biznesie, a zwłaszcza sprzedaży, jest błędem kardynalnym.

Wdrażanie systemów mobilnych przynosi firmie korzyści organizacyjne i ekonomiczne. Przedstawiciele handlowi pracujący w terenie często nie mają dostępu do aktualnych stanów magazynowych, a wiedza ta jest niezbędnym warunkiem efektywności ich pracy. Wyposażenie ich w systemy mobilne sprawia, że w każdej chwili znają aktualne stany magazynowe i ceny. Bez pomyłek i zdecydowanie szybciej przyjmują zamówienia i wypisują dokumenty sprzedaży. Obsługa klienta w terenie przebiega sprawniej i bardziej kompleksowo, co podnosi prestiż firmy i skłania klienta do współpracy. Poprawia się również logistyka firmy. Dzięki temu, że przyjęte w terenie zamówienie automatycznie odnotowane jest w systemie magazynowym firmy, można skrócić czas dostaw towaru do klienta i lepiej organizować zakupy towarów. SFA służy nie tylko pracownikom w terenie, ale również centrali. Dzięki rozwiązaniom mobilnym biuro uzyskuje kontrolę nad swoimi przedstawicielami i może monitorować ich poczynania.

Systemy mobilne w handlu

Rozwój handlu oraz konkurencja wymuszają na producentach i firmach dystrybucyjnych wyszukiwanie coraz nowocześniejszych rozwiązań, zwiększających efektywność ich licznych przedstawicieli w terenie. Jednym z takich rozwiązań są systemy mobilne. Stanowią one element komputerowego systemu zarządzania, obejmującego planowanie, realizację i kontrolę obrotu towarowego od zaopatrzenia po dystrybucję. Pozwalają pracownikom na zdalne wprowadzanie i natychmiastowe uzupełnianie danych oraz dostęp do nich w czasie rzeczywistym, w aktualnym miejscu ich pracy w terenie. Znacznie ułatwiają i przyspieszają wszystkie czynności związane ze sprzedażą – od pobrania towaru z magazynu i wyznaczenia trasy, do sprzedaży oraz druku wszystkich niezbędnych dokumentów. Podstawowym elementem systemów jest komputer naręczny typu palmtop, wyposażony w oprogramowanie magazynowe i mechanizm drukujący niezbędne dokumenty handlowe. Palmtop jest zasilany wewnętrznym akumulatorem doładowywanym z gniazda zapalniczki samochodowej lub zasilacza sieciowego, co pozwala na niezależną pracę w terenie.
(Źródło: http://www.syriusz.com.pl/produkty.php?str=mobilne&menu=mobilne)
Marki wiernych wyznawców

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: