eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › BigChina.pl: import z Chin online

BigChina.pl: import z Chin online

2006-12-13 00:21

Import z Chin rośnie jak na drożdżach. Liczba wiz do Chin wydanych przez polską ambasadę w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła 10-krotnie. Ostatnie targi w Kantonie odwiedziło kilka tysięcy Polaków. A wszystko to dzięki Internetowi. Import z Chin jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeczytaj także: Koronawirus a gospodarka. Skutki i zagrożenia

Szacuje się, że w kilku branżach już ponad połowa firm sprzedających na Allegro, zaopatruje się bezpośrednio w Chinach. Trend ten cały czas rośnie. Sieć pomaga w łatwym zbyciu towarów.

Niedawno w sieci powstał serwis BigChina.pl mający ułatwić polskim firmom znalezienie chińskiego producenta. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Podobny serwis anglojęzyczny odwiedza miesięcznie ponad 15 milionów osób. Serwis jest bezpłatny i w całości po polsku. Prezentuje wiedzę na temat importu, chińskie firmy i produkty oraz pomaga Polakom, którzy chcą sprowadzać towary z Państwa Środka. Portal zamierza także gościć praktyków importu, którzy będą udzielać rad.

- Rolę weryfikatorów chińskich fabryk przejmują serwisy takie jak nasz. Fabryki, które chcą przystąpić do programu "trusted", są sprawdzane przez nas pod kątem legalności działania, opinii klientów i jakości obsługi. Zanika rola pośredników, zaczyna się bezpośrednia relacja polskiego sprzedawcy/importera z chińskim partnerem. Dawniej był polski sprzedawca, potem hurtownik, potem importer, który korzystał z firm pośredniczących i dopiero wtedy dochodziło do kontaktu z Chińczykami. Dzięki Internetowi ta droga znacznie się skróciła - mówi Michał Łebkowski, twórca portalu.

Import z Chin może wydawać się ciekawym rozwiązaniem dla Polaków, którzy zarobili zagranicą i chcą zainwestować w rodzimym kraju. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej fali osób wracającej z wysp brytyjskich. Mają w kieszeni kilka, czasem kilkanaście tysięcy złotych a to już wystarczy by sprowadzać towar z Shenzhen, czy Szanghaju. Odpowiednie przygotowanie do importu zwraca się dość szybko, gdyż różnica między ceną zakupu w Chinach a ceną sprzedaży w Polsce wciąż jest duża.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: