eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Aplikacja Ratunek od Plusa dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych

Aplikacja Ratunek od Plusa dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych

2024-06-28 13:39

Aplikacja Ratunek od Plusa dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych

Aplikacja Ratunek © fot. mat. prasowe

Rozpoczęły się wakacje. Aby czas letnich wyjazdów był bezpieczny, Plus stworzył we współpracy ze służbami ratunkowymi Aplikację Ratunek. Jest ona dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych.

Przeczytaj także: Plusoczytelnia już dostępna na urządzenia mobilne

Plus od ponad 20 lat wspiera ochotnicze służby ratownicze – TOPR, GOPR, WOPR i MOPR finansując szkolenia, oferując sprzęt ratunkowy oraz wsparcie technologiczne na wielu płaszczyznach. Dzięki tej współpracy powstał Zintegrowany System Ratownictwa, który monitoruje najczęściej odwiedzane regiony turystyczne i umożliwia komunikację z ratownikami.

Aplikacja „Ratunek” – trzy kliknięcia ratujące życie


Plus wraz ze służbami ratowniczymi stworzył aplikację, która zwiększa bezpieczeństwo, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Aplikacja Ratunek poza tym, że wysyła sygnał SOS, udostępnia także ratownikom lokalizację potrzebującego pomocy oraz aktualny stan baterii telefonu. Najważniejszą jej zaletą jest bezpośrednie połączenie z najbliższym Centrum Koordynacji, co gwarantuje szybkie i skuteczne wdrożenie działań ratunkowych. Wystarczą tylko 3 kliknięcia, aby uratować komuś życie. Dyspozytorzy, przyjmując zgłoszenie, mają również dostęp do informacji na temat stanu zdrowia osoby poszkodowanej, jeśli takie dane zostały podane w aplikacji. To cenne szczegóły, które mogą wpłynąć na podejmowanie decyzji w trakcie akcji ratunkowej.

fot. mat. prasowe

Aplikacja Ratunek

Aplikacja Ratunek jest dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych.


Aplikacja Ratunek jest dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych. Ta inicjatywa Plusa i współpraca z ratownikami pokazuje, jak technologia może być wykorzystywana do wspierania bezpieczeństwa i ratowania życia.

Aplikację Ratunek można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Oprócz aplikacji warto znać i zapisać dwa dedykowane numery ratunkowe do Centrów Koordynacji Ratownictwa, zarówno wodnego – 601 100 100, jak i górskiego – 601 100 300. Są dostępne przez cały rok, 24 godziny na dobę. Należy jednak pamiętać, że są to numery alarmowe i powinny być używane jedynie w przypadku zagrożenia. Nieuzasadnione blokowanie linii alarmowej, może uniemożliwić kontakt z ratownikami osobom, które w tym czasie mogą potrzebować pilnej pomocy.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: