eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Usługi bankowe - jak je ze sobą porównywać?

Usługi bankowe - jak je ze sobą porównywać?

2023-11-28 13:01

Usługi bankowe - jak je ze sobą porównywać?

Usługi bankowe - jak je ze sobą porównywać? © freepik.com

Komunikat PR

Klienci szukający ofert bankowych stają przed nie lada wyzwaniem, ponieważ każda placówka proponuje zupełnie inne warunki dotyczące poszczególnych usług. Aby znaleźć najkorzystniejszą opcję dla siebie, wcale nie trzeba poświęcać na to wiele czasu. Jak sobie z tym poradzić?

Porównywarka ofert – dlaczego warto z niej korzystać?


W sieci można znaleźć ciekawe zestawienie porównujące ze sobą różne oferty banków. Znajduje się ono na stronie Zgarnijpremie.pl, która gromadzi nie tylko aktualne propozycje dotyczące odmiennych usług bankowych, ale i sporo artykułów poradnikowych.

Warto zajrzeć na witrynę po to, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat finansów czy działalności banków. Główny walor strony to jednak porównywarki różnych usług, które pomagają w podjęciu właściwej decyzji np. w kwestii wyboru konta osobistego. System gromadzi aktualne propozycje placówek i wyróżnia w nich kluczowe aspekty.

Na tej podstawie szereguje je w kolejności od najkorzystniejszej i pokazuje użytkownikowi, co będzie dla niego najlepsze. Każda opcja prezentowana na stronie internetowej zawiera odnośnik do witryny konkretnego banku, którego dotyczy. To pozwala w szybki sposób rozpocząć proces wnioskowania o wybraną usługę.

Z zestawienia online warto korzystać, ponieważ stanowi ono sposób na oszczędność czasu. Nie trzeba jechać do banków ani poszukiwać informacji samodzielnie, bo wszystko znajduje się w jednym miejscu. Na dodatek kluczowe informacje są wyodrębnione i od razu wiadomo, na co należy zwrócić uwagę.

Co więcej, ranking przekierowuje na witrynę placówki, więc da się przejść przez proces zakładania rachunku czy wnioskowania o kartę kredytową online. To spore udogodnienie dla osób, które chcą skorzystać z usługi banku, do którego mają daleko lub pragną uniknąć kolejek w oddziałach.

Jak znaleźć najlepsze konto dla studenta?


Wśród rankingów na stronie Zgarnijpremie.pl znajduje się m.in. zakładka z rachunkami dla studenta. Wyróżnia się w niej kilka kluczowych kwestii, które pomagają w podjęciu decyzji o tym, z jaką placówką podpisać umowę. Pierwszy z tych aspektów to koszt utrzymania karty.

Za narzędzie płatnicze studenci nie powinni ponosić kosztów. Należy zwrócić uwagę na opcje, które pozwalają na dysponowanie kartą za 0 zł. To możliwe w większości kont dla młodych, a czasami wymaga jedynie np. jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu.

Warto zwrócić uwagę również na koszt wypłat z obcych bankomatów. Ten powinien być jak najniższy lub zerowy. Zwykle w rachunkach dla osób do 26. roku życia istnieje sporo zniżek, które pozwalają na jak najtańsze prowadzenie rachunku.

Młodzież na co dzień korzysta z nowych technologii, dlatego kolejna kwestia to dostępność do płatności mobilnych. Należy sprawdzić, czy odpowiadają one potrzebom smartfona lub smartwatcha, którymi się dysponuje. Dzięki temu można w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i nie trzeba będzie nosić przy sobie fizycznej karty.

Ostatni parametr w zestawieniu to wysokość premii, jaką da się pozyskać po dołączeniu do grona klientów banku. Najczęściej oscyluje w okolicach 500 zł, co stanowi przydatny zastrzyk gotówki w życiu studenta. Środki można odłożyć w ramach oszczędności lub wydać na city break czy zakupy niezbędne na uczelnię.

Jak porównać ze sobą aplikacje mobilne banków?


Ciekawe zestawienie na Zgarnijpremie.pl to także to porównujące ze sobą różne aplikacje mobilne banków. System bierze pod uwagę cztery parametry, które ocenia w skali od 1 do 5. Na końcu prezentuje wynik punktowy, dzięki któremu można wybrać oprogramowanie uznane za najlepsze dla użytkownika.

Kwestie analizowane w rankingu to:
  • intuicyjność,
  • transakcje,
  • dodatkowe usługi/funkcje,
  • bezpieczeństwo.

Zestawienie daje znać klientowi, czy dana aplikacja jest łatwa w obsłudze i jak komfortowo wykonuje się w niej transakcje finansowe. Do tego uwzględnia liczbę innych funkcji dostępnych na smartfonie i ocenia kwestie związane z bezpieczeństwem danych i środków.

Warto mieć aplikację mobilną swojego banku na telefonie, ponieważ daje ona szybki dostęp do wielu funkcji bez konieczności włączania komputera czy udawania się do banku. W kilka chwil można sprawdzić stan konta, opłacić rachunki, zlecić przelew do znajomego czy zapłacić za zakupy online.

Jak znaleźć najkorzystniejszą lokatę?


Jedno z zestawień na stronie dotyczy lokat, czyli usługi bankowej polegającej na wpłaceniu do banku na określony czas pieniędzy, aby po upływie ustalonego terminu wypłacić je powiększone o ustaloną wcześniej stawkę procentową. Klient zamraża na swoje środki, ale w zamian za to one zwiększają swoją wartość.

Ranking uwzględnia przede wszystkim oprocentowanie, czyli kluczowy czynnik wpływający na wzrosty na rachunku. Niekiedy jest ono zmienne i po kilku miesiącach ulega aktualizacji. Trzeba dokładnie zapoznać się z zasadami naliczania dodatkowych środków.

Następna kwestia to kwota lokaty, jaką można wpłacić. Czasami wynosi ona maksymalnie kilkadziesiąt, a innym razem aż kilkaset tysięcy. Zwykle minimalna stawka, jaką da się wnieść, to 1000 złotych. Ostatni parametr w zestawieniu obejmuje warunki skorzystania z oferty. Dotyczą one tego, czy trzeba mieć konto osobiste w danym banku.

Gdy kliknie się ikonkę „i” przy którymś z parametrów, wyświetlą się dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje na jego temat. To sprawia, że zestawienie jest przejrzyste, a tylko w razie potrzeby użytkownika prezentuje rozbudowane dane na temat wybranych kwestii.

Jak wyszukać konto firmowe dla swojego biznesu?


Każdy przedsiębiorca również może znaleźć coś dla siebie na Zgarnijpremie.pl. Zestawienie przedstawia kluczowe kwestie związane z rachunkami biznesowymi, do których należą, m.in. opłaty za prowadzenie ROR-u i dysponowanie kartą. Trzeba więc sprawdzić warunki konieczne do spełnienia, by znieść dodatkowe koszty.

Poza tym powinno się ustalić, ile kosztuje korzystanie z bankomatów obcych banków i jaką premię da się pozyskać za dołączenie. Czasami w przypadku rachunków dla firm bonusy wynoszą nawet kilka tysięcy złotych.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: