eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Czy można ubezpieczyć mieszkanie online?

Czy można ubezpieczyć mieszkanie online?

2023-06-16 10:33

Czy można ubezpieczyć mieszkanie online?

Czy można ubezpieczyć mieszkanie online? © fot. mat. prasowe

Komunikat PR

Czy ubezpieczanie mieszkania może być procesem prostym i przyjemnym? Tak, jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia nieruchomości przez Internet. Sprawdź, jak to zrobić.
Ubezpieczenie mieszkania przez Internet to dobra opcja nie tylko dla osób, które zwykle robią to na ostatnią chwilę. Choć trzeba przyznać, że możliwość kupienia nowej polisy, nawet gdy poprzednia właśnie się kończy albo wręcz jej data ważności minęła, to ogromne udogodnienie. Jednak kupno ubezpieczenia bez wychodzenia z domu to opcja także dla tych, którzy lubią dokonywać wyborów na własnych warunkach w dogodnym dla siebie czasie. Zakup polisy online to możliwość przeglądania ofert wszystkich ubezpieczycieli bez odwiedzania ich biur oraz zapoznawania się na spokojnie z warunkami ubezpieczenia bez ponagleń agenta. Przyjrzyjmy się, jak w praktyce wygląda ubezpieczenie mieszkania online.

Pierwszy krok do ubezpieczenia mieszkania online


Wiele osób, które chciałyby skorzystać z możliwości ubezpieczenia mieszkania online, ma wątpliwości, czy poradzi sobie z formalnościami i dokumentacją. W placówce towarzystwa ubezpieczeniowego jest agent, który objaśnia terminologię, przedstawia ofertę, opowiada o rozszerzeniach, jakie można dokupić. Wreszcie, przygotowuje umowę i tylko prosi o podpisy w odpowiednich miejscach.

Jeśli kupuje się polisę online, można samodzielnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, w czasie koniecznym, by gruntownie przeczytać umowę i w momencie, który jest dla nas optymalny. Dokumenty można czytać kilkukrotnie, sprawdzać objaśnienia niezrozumiałej terminologii i bez pośpiechu upewniać się, że zakres polisy jest dokładnie taki, jakiego potrzebujemy. QW przypadku dodatkowych pytań, firmy ubezpieczeniowe najczęściej umożliwiają kontakt z ekspertem. Dla przykładu, w PKO BP wystarczy podać swój numer telefonu i poczekać, aż specjalista oddzwoni.

Polisa nieruchomości przez Internet. Jaką wybrać?


Mnogość firm ubezpieczeniowych, wariantów i rozszerzeń może być przytłaczająca. Dlatego do ubezpieczenia mieszkania najlepiej podejść rozsądnie i etapami. Po pierwsze zastanowić się, jakie firmy wzbudzają zaufanie, jak długo istnieją na rynku, czy są pewnymi markami i mają dobre opinie wśród klientów. Mając dostęp do sieci, możemy wszystkie te informacje szybko sprawdzić.

Po drugie trzeba zastanowić się, nad zakresem wymaganej ochrony. W tym celu najlepiej rozważyć takie kwestie jak:
  • wartość nieruchomości i znajdujących się w niej rzeczy, takich jak: meble, sprzęty AGD i RTV, komputery, czy drogocenne przedmioty osobiste. Od tej kwoty powinna być uzależniona wysokość sumy ubezpieczenia. Jeśli będzie za niska w stosunku do wartości mieszkania, w przypadku szkody nie otrzymamy pełnego odszkodowania;
  • grożące ryzyka. Najczęściej przyczynami szkód są: zalanie, pożar, czy przepięcie. Zastanówmy się jednak, czy np. nasze mieszkanie nie leży na terenach zagrożonych przez powódź. Albo czy chcemy ubezpieczyć się od kradzieży z włamaniem albo wandalizmu. Lub też objąć ochroną elementy szklane albo rower, który trzymamy w piwnicy;
  • dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jeśli nasze mieszkanie zostanie zalane, dostaniemy odszkodowanie z polisy mieszkaniowej. Ale jeśli to my zalejemy sąsiadów, aby nie pokrywać odszkodowania z własnej kieszeni, będziemy potrzebować OC w życiu prywatnym;
  • wysokość składki. To, ile zapłacimy za ubezpieczenie zależy od wartości nieruchomości, jej lokalizacji, wysokości sumy ubezpieczenia, ale także od zakresu ochrony.

Jak ubezpieczyć mieszkanie przez Internet?


Zakup ubezpieczenia online można sprowadzić do kilku kroków. Za przykład weźmy ponownie stronę PKO BP, gdzie cały proces jest prosty i intuicyjny.
  1. Za pośrednictwem PKO BP można kupić trzy warianty ubezpieczenia: Standardowy, Super i Pro. Każdy z nich chroni od zdarzeń losowych oraz zapewnia assistance dla domu 24/7. Dzięki tej opcji możemy liczyć na pomoc specjalistów, takich jak: hydraulik, elektryk czy ślusarz. W pakietach Super i Pro zawarte jest też OC w życiu prywatnym, a w wariancie Pro także ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji.
  2. Do wybranych pakietów można dokupić dodatkową ochronę, np. elementów szklanych albo pomoc przy awarii sprzętu IT lub roweru.
  3. Czytamy warunki ubezpieczenia. Zwracamy uwagę na ograniczenia i wyłączenia dla wybranego wariantu.
  4. Po podjęciu decyzji w kwestii wyboru produktu, można przystąpić do wypełniania wniosku o ubezpieczenie PKO Dom w serwisie iPKO lub aplikacji IKO. W tych samych serwisach można też obliczyć składkę.
  5. Uzupełniamy dane i wybieramy zakres ochrony.
  6. Zatwierdzamy zakup ubezpieczenia mieszkania i opłacamy składkę.
  7. Śpimy spokojnie, bo nieruchomość jest już ubezpieczona.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: