eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada 4,3 mln Polaków

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada 4,3 mln Polaków

2023-06-02 13:23

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada 4,3 mln Polaków

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada 4,3 mln Polaków © Voyagerix - Fotolia.com

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada 4,3 mln Polaków. To dane z końca I kwartału 2023. Liczba osób posiadających takie ubezpieczenie wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku o 12,5%. Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, w I kwartale Polacy wydali na prywatne polisy 454,4 mln zł.

Przeczytaj także: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma co 10 Polak

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne w I kwartale 2023 roku:
  • 4,3 mln – liczba osób korzystających z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na koniec I kwartału 2023 roku
  • 454,4 mln zł – składka przypisana brutto w ubezpieczeniach zdrowotnych na koniec I kwartału 2023 roku

Inflacja, wzrost kosztów życia, a także rosnąca skłonność Polaków do oszczędzania nie przekładają się na spadek popularności prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Wyniki dowodzą wręcz, że wiele osób dostrzega, iż zarządzanie własnym zdrowiem za pomocą ubezpieczeń jest efektywne i przynosi też oszczędności w przeciwieństwie do zakupu pojedynczych usług medycznych na rynku. Ubezpieczyciele negocjują ceny z dostawcami usług medycznych, mogą więc zaoferować korzystniejsze warunki zarówno klientom indywidualnym, jak i grupowym, np. pracodawcom. Dlatego prywatne ubezpieczenia zdrowotne doceniają osoby indywidualne oraz pracodawcy. Dla tych drugich utrzymanie pracowników w dobrym zdrowiu to kluczowa kwestia, od której zależy efektywność pracy. Dodatkowa ochrona dla pracowników, która obejmuje profilaktykę, promocję zdrowego stylu życia i szybki dostęp do lekarzy, diagnostyki czy leczenia szpitalnego zapewnia szybszy powrót do zdrowia i do pracy.
Polskie społeczeństwo starzeje się, nie jest też zdrowe, a publiczna opieka zdrowotna boryka się z coraz większymi problemami. Pracodawcy o tym wiedzą, dlatego robią wszystko, by mieć efektywnych, a to znaczy także zdrowych pracowników. W ostatnim czasie wzrosła liczba zwolnień lekarskich, których przyczyną były przede wszystkim choroby układu oddechowego oraz mięśniowo-szkieletowego. Pogłębiają się problemy ze zdrowiem psychicznym. Części tych chorób można zapobiec dzięki profilaktyce, szybko je wyleczyć lub ustabilizować. Dostęp do leczenia, który oferują ubezpieczyciele, jest tu nieoceniony – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: