eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firmPobyt dziecka w szpitalu - jak zmniejszyć strach dziecka?

Pobyt dziecka w szpitalu - jak zmniejszyć strach dziecka?

2022-03-11 12:41

Pobyt dziecka w szpitalu - jak zmniejszyć strach dziecka?

Pobyt dziecka w szpitalu - jak zmniejszyć strach dziecka? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Komunikat PR

Hospitalizacja to trudny czas dla całej rodziny. Dziecko musi opuścić swoje bezpieczne otoczenie i odnaleźć się w zupełnie nowych warunkach, gdzie nic nie może, a wszystko musi... Częste badania, powtarzająca się wizyty pielęgniarek i lekarzy, bolesne zabiegi, to wszystko przyczynia się do nasilenia negatywnych emocji, napięć i frustracji.
Kiedy dziecko trafia do szpitala, trudno uniknąć stresu, nawet w przypadku, kiedy jest tylko kwestia wykonania badań. Niepokój rodziców powoduje, że dzieci również stają się niespokojne. Obecność mamy lub taty daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa, ale dziecko tęskni do domu, do swoich zabawek, a nowe miejsce napawa go lękiem.

Jak można zmniejszyć strach dziecka?


Przede wszystkim rodzice powinni zachować spokój i nie przenosić na malucha swoich lęków i obaw o jego stan zdrowia. Rekonwalescencja jest dużo łatwiejsza w przyjaznym otoczeniu, dlatego warto zadbać o to, by dziecko miało ze sobą ulubioną maskotkę, zabawki, gry, zdjęcia rodziny.



Okres hospitalizacji minie szybciej, kiedy dziecko będzie miało dużo okazji do… śmiechu! Uśmiech łagodzi napięcia, dodaje energii, minimalizuje stres i relaksuje. Specjalistami od poprawy samopoczucia małych pacjentów są Doktorzy Clowni z Fundacji Dr Clown. Wolontariusze, przebrani w kolorowe stroje, poprzez zabawę odwracają uwagę dziecka od szpitalnej rzeczywistości. Wykorzystują sztuczki i zabawy do zbudowania przyjacielskiego kontaktu z dzieckiem oraz wzmocnienia jego stanu emocjonalnego.

fot. mat. prasowe

Smiech pomaga nawiązywać kontakty i przełamywać nieśmiałość

Dzieci po spotkaniu z Doktorami Clownami chętniej poddają się badaniom i przełamują swoją nieśmiałość w kontakcie z pielęgniarkami i lekarzami.



Spontaniczny śmiech pomaga dziecku nie tylko się odprężyć i odreagować frustrację, ale również pozytywnie wpływa na postrzegania świata i poprawę relacji – dzieci po spotkaniu z Doktorami Clownami chętniej poddają się badaniom i przełamują swoją nieśmiałość w kontakcie z pielęgniarkami i lekarzami. Wesołe spotkania z wolontariuszami Fundacji Dr Clown pomagają zmniejszyć stres związany z hospitalizacją, a tym samym mają pozytywny wpływ na szybszy powrót dziecka do domu.



1,5% przekaż na uśmiech


Odwiedziny wolontariuszy Fundacji Dr Clown pomagają przetrwać trudny czas leczenie oraz złagodzić napięcia spowodowane chorobą. Dzięki środkom z 1,5% podatku, Doktorzy Clowni mogą realizować program terapii śmiechem w szpitalach i placówkach specjalnych w całej Polsce.

Wpłaty przeznaczane są m.in. na rozwój działalności 20 oddziałów Fundacji Dr Clown w Polsce, na zakup materiałów plastycznych i akcesoriów niezbędnych do prowadzenia zabaw przez Doktorów Clownów, a także na rozwój usługi umożliwiającej spotkania online z wolontariuszami.

1,5% podatku = 100% uśmiechu chorych dzieci
KRS 0000024181

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: