eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › TOP5 największych biurowców w Krakowie

TOP5 największych biurowców w Krakowie

2021-03-13 00:15

TOP5 największych biurowców w Krakowie

Tischnera Office, fot.2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Kraków jest miejscem, w którym najszybciej wśród miast regionalnych, przybywa nowoczesnej przestrzeni biurowej. Jej łączna powierzchnia wynosi obecnie 1,6 mln mkw. CBRE prezentuje TOP5 największych biurowców w Krakowie.

Przeczytaj także: Rynek biurowy w Krakowie - regionalna potęga

TOP1 – Tischnera Office


Należący do dewelopera Cavatina biurowiec jest największym w Krakowie. Zajmuje niemal 33 tys. mkw. Do użytku został oddany w 2019 roku. Znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Tischnera i Zakopiańskiej, skąd jest blisko zarówno do najważniejszych tras jak i komunikacji miejskiej oraz dworców kolejowych. Jest energooszczędny i bardzo zielony, najemcy mogą korzystać m.in. z zielonych tarasów i wewnętrznego patio z fontannami i oczkami wodnymi. Biurowiec zdobył główną nagrodę w Prime Property Prize 2019, otrzymując tytuł Inwestycji Roku Rynku Powierzchni Biurowych. Prime Property Prize nagradza projekty, które miały największy wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce.
Kraków to wyjątkowe miasto z niezwykłą historią, dlatego każda z inwestycji w tym miejscu jest dla nas powodem do radości. Wiemy, jak ważne są nowe obiekty biurowe dla rozwoju tego miejsca. Dbamy, by były jak najbardziej nowoczesne i komfortowe dla naszych najemców, ale jednocześnie pasowały do klimatu miasta i wzbogacały go. Dlatego w Tischnera Office zadbaliśmy nie tylko o wygodną pracę, ale też wypoczynek, spędzanie czasu w zieleni i ochronę środowiska – mówi Łukasz Żelezik, Executive Director, Leasing w Cavatina Holding.

fot. mat. prasowe

Tischnera Office

Tischnera Office jest biurowcem największym w Krakowie.


TOP2 - Buma Square A-G


Drugie miejsce pod względem wielkości wśród krakowskich biurowców zajmuje Buma Square A-G, zlokalizowany na południu miasta, blisko Tischnera Office. Powstał w 2002 roku i ma ponad 28 tys. mkw. To sześć kondygnacji budynku i parking na 764 samochodów.

fot. mat. prasowe

Tischnera Office, fot.2

Tischnera Office znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Tischnera i Zakopiańskiej.


TOP3 - High 5ive 4


Trzecie miejsce zajmuje oddany do użytku w 2020 roku biurowiec High 5ive 4, który ma 23,5 tys. mkw. powierzchni. Jego wyróżnikiem jest doskonała lokalizacja. Znajduje się tuż przy głównym dworcu kolejowym i na skrzyżowaniu wielu tras miejskich autobusów i tramwajów.

fot. mat. prasowe

Tischnera Office, fot.3

Tischnera Office jest energooszczędny i bardzo zielony.


TOP4 - Equal Business Park C


Przy ul. Wielickiej znajduje się oddany do użytku w 2018 roku biurowiec Equal Business Park C, wybudowany przez dewelopera Cavatina. Ma niemal 23 tys. mkw. powierzchni. Składa się z czterech zróżnicowanych brył oraz trzech półotwartych dziedzińców, które wypełnia mała architektura i zieleń. Budynek jest częścią większego kompleksu Equal Business Park, którego trzy budynki zostały sprzedane przez dewelopera w 2020 r. z udziałem CBRE.

TOP5 - V Offices


Ostatnie miejsce w zestawieniu zajmuje V Offices, którego przestrzeń to 21,6 tys. mkw. Znajduje się obok Cmentarza Rakowickiego. To ekologiczny i wygodny biurowiec w dobrej lokalizacji, blisko tras wylotowych z miasta.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: