eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Kalendarze drukowane - upominek, biznes i pamięć o firmie przez cały rok

Kalendarze drukowane - upominek, biznes i pamięć o firmie przez cały rok

2019-10-29 09:24

Kalendarze drukowane - upominek, biznes i pamięć o firmie przez cały rok

Kalendarze drukowane 2020 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Komunikat PR

Koniec roku to czas, gdy firmy planują zakupy upominków dla klientów, kontrahentów czy pracowników. Jednym z takich prezentów, mającym duże walory praktyczne, jest firmowy kalendarz. Pełni on jednocześnie ważną funkcję wizerunkową. O czym warto pamiętać, by robił to dobrze?
Kalendarze drukowane mają w Polsce długą tradycję. Najstarszy odnaleziony druk wykonany na ziemiach polskich to właśnie kalendarz – jednostronicowy almanach na 1474 rok, wykonany w Krakowie. Kiedyś kupowany przez wszystkich, dziś kalendarz zastępowany jest aplikacjami. Czy słusznie?

Sam kalendarz drukowany przetrwał zmianę technologiczną. Na ścianach firm nadal można zobaczyć kalendarze jednodzielne lub trójdzielne, idealne do planowania nadchodzących zadań. Podobnie częsty widok to kalendarze listwowane, w których równie ważną rolę jak samo kalendarium odgrywa grafika budująca markę. Starannie przygotowana grafika czy dobrze wydrukowane zdjęcia są bowiem istotnym elementem przypominającym o firmie, która ufundowała kalendarz.

Kalendarz to jeden z tych prezentów biznesowych, które raczej się nie marnują. W przedsiębiorstwie zawsze przydatne są podręczne narzędzia do wspólnego planowania. Potrzebny jest także punkt, na który wystarczy rzucić okiem, by zorientować się w kwestii aktualnego momentu realizacji projektu.

powinna cechować profesjonalna jakość wykonania. Sam proces jego produkcji najlepiej oddać w ręce fachowcom. Drukarnia internetowa Chroma.pl nie bez kozery jest liderem w swoim segmencie. Dysponuje odpowiednimi technologiami i procesami, aby sprawnie i szybko zrealizować zamówienie na kalendarze – zarówno trójdzielne, jednodzielne, jak i listwowane, spiralowane czy szyte.

fot. mat. prasowe

Kalendarze listwowane

Kalendarze tego rodzaju mogą mieć osobną grafikę na każdy miesiąc. Umożliwiają więc większy popis kreatywności zarówno jeśli chodzi o zdjęcia, jak i pomysłowe, choć dyskretne kalendarium.


Zalety kalendarzy drukowanych


Kalendarz drukowany ma kilka zalet, których jego elektroniczny odpowiednik nie posiada.
  • Jest namacalny. Nie stanowi jednej z wielu ikon na pulpicie. Przez swą formę umożliwia błyskawiczną ocenę, jak wiele zaplanowaliśmy. Nie dowiadujemy się tego dopiero po kilku kliknięciach. Kiedy chcemy sprawdzić, co jeszcze zostało na dziś do zrobienia albo dopisać nowe zadanie, nie musimy po raz kolejny sięgać do elektronicznych interfejsów. Możemy na chwilę się od nich oderwać. Dobrodziejstwa technologii są niezaprzeczalne, ale często zapominamy, że człowiek nie został stworzony do ciągłego siedzenia przed ekranem. Potrzebuje wytchnienia od elektroniki, wymaga rozmaitości bodźców – i m.in. kalendarz wypełnia ten brak.
  • Kalendarz drukowany jest wspólny. Powieszony na ścianie czy postawiony na biurku jest widoczny dla wszystkich. Spisane w nim zadania i zaznaczone daty pozwalają innym zobaczyć, na jakim etapie jest dany projekt, przypominają o tym, co jeszcze pozostało do wykonania. Sprawiają, że indywidualna praca może stać się wspólną sprawą. Każdy widzi, co znajduje się w planach pracownika, który zapisuje je na papierowym, drukowanym nośniku.
  • Kalendarz drukowany świadczy o dobrych relacjach z kontrahentami. Przedsiębiorstwa zamawiają kalendarze drukowane i rozsyłają je swoim sprawdzonym partnerom. Znalezienie się w gronie obdarowanych świadczy o uwadze, jaką firma poświęca dostawcy, klientowi czy współpracownikowi.
  • Praktyczne kalendarium pobudza kreatywność i usprawnia zarządzanie. Gdy pracujemy nad nowym projektem dotyczącym np. customer experience, często posługujemy się technikami rysunkowymi, naklejamy post-ity na ścianę, rysujemy schematy na flipchartach. A przecież nie brakuje programów komputerowych do tego rodzaju zadań. Umysł ludzki jest mocno powiązany z działaniem. Lepiej pracuje i obrazuje pewne idee czy pomysły, gdy człowiek ma do nich fizyczny dostęp, może nimi fizycznie manipulować. Tej przewagi nie zastąpi żaden program.
  • Kalendarz drukowany jest nieinwazyjną reklamą wizerunkową. Estetyczny projekt, zdjęcia czy grafiki dobrane do charakteru marki przez cały rok przypominają odbiorcy o firmie, jej zaletach i wysokich standardach. Pozwala również raz do roku przypomnieć o relacji łączącej fundatora kalendarza z obdarowanym.

Zanim zamówisz kalendarz, odpowiedz sobie na te pytania


Dobór odpowiedniego projektu kalendarza wymaga od firmy podjęcia kilku decyzji:
  • Czy kalendarz ma pełnić głównie funkcję estetyczną i przez sam projekt przemawiać do wyobraźni odbiorcy?
  • Czy kalendarz jest przeznaczony tylko dla wybranych odbiorców, czy też poprzez swój temat i dobór zdjęć ma zdobyć szersze publicity?
  • Czy kalendarz ma być przede wszystkim praktycznym i ekonomicznym nośnikiem planów odbiorcy i wskazywać mu wyraźnie, jakie cele i kiedy ma zrealizować?

Kalendarze listwowane, spiralowane i szyte – większy popis dla kreacji


Kalendarze tego rodzaju mogą mieć osobną grafikę na każdy miesiąc. Umożliwiają więc większy popis kreatywności zarówno jeśli chodzi o zdjęcia, jak i pomysłowe, choć dyskretne kalendarium. Projekty czy sprzyjają komunikacji wizerunkowej. Tego typu kalendarze dają efekt wyrazistego akcentu na ścianie. Przykuwają uwagę, ale nadal spełniają swoje podstawowe funkcje praktyczne. Dla zamawiającej je firmy mogą także być powodem do nagłośnienia projektu, o ile jest on w jakiś sposób wyjątkowy.

Kalendarze mogą być nośnikami wartości firmy. Taką funkcję pełnią np. kalendarze sieci Rossmann czy Media Markt prezentujące pracowników lub pracownice. Mogą stanowić osobny projekt komunikacyjny, jak kalendarz Pirelli czy – z polskiego podwórka – kalendarz producenta trumien, firmy Lindner. Ta ostatnia od 2010 roku prowadzi własną dystrybucję wysmakowanych aktów kobiecych w otoczeniu elementów obrazujących kruchość naszego życia.

Projekty podobne do wyżej wymienionych mogą liczyć na publicity. Każda kolejna edycja kalendarza Pirelli jest komentowana w mediach. Kalendarz Lindnera, choć z początku przyjmowany był z niedowierzaniem, za sprawą konsekwentnego i rozwojowego podejścia twórców również na trwałe wpisał się w komunikację tej marki. Budzi dziś zainteresowanie nie tylko klientów i kontrahentów firmy (jak było w pierwszych latach), lecz i całkiem licznego grona innych odbiorców.

Dzięki temu zwiększa się świadomość marki poza jej głównym obszarem działania. To zaś uważane jest za istotny element projektowania nowoczesnej strategii marketingowej. Należy zwiększać penetrację rynku przez wychodzenie poza precyzyjnie targetowane grupy docelowe – wyjaśnia prof. Byron Sharp w swojej koncepcji evidence-based marketingu, czyli marketingu opartego na sprawdzonych naukowo hipotezach.

Drukarnia internetowa Chroma.pl potrafi sprostać najróżniejszym projektom marketingowym. Zarówno tym planowanym z dużym rozmachem, jak i skromniejszym, które są elementem bieżącej komunikacji z klientami i współpracownikami oraz mają wzbogacić ich doświadczenie marki.

fot. mat. prasowe

Kalendarze trójdzielne

Jest na nich miejsce na przekaz firmowy - choćby mapkę, adres i dane kontaktowe. Dzięki temu kalendarz stanowi również rodzaj wizytówki.


Kalendarze trójdzielne lub jednodzielne – praktyczność na pierwszym miejscu


Gdy chcemy ofiarować odbiorcom kalendarze głównie o funkcji praktycznej, powinniśmy rozważyć kalendarze lub . Jest na nich miejsce na przekaz firmowy – choćby mapkę, adres i dane kontaktowe. Dzięki temu kalendarz stanowi również rodzaj wizytówki. Oczywiście dobrze jest ozdobić go profesjonalną, nietuzinkową grafiką, by uruchomić także wizerunkowy aspekt komunikacji poprzez to narzędzie marketingowe.

W kalendarzach trójdzielnych czy jednodzielnych samo kalendarium pełni ważną funkcję: musi mieć miejsce na notatki i być wyraźnie widoczne. Gotowe projekty kalendariów na 2020 rok można znaleźć w .

Jeżeli firma myśli o uhonorowaniu partnerów prezentami w postaci kalendarzy, powinna postawić na sprawdzoną drukarnię. Wtedy upominek będzie rzeczywiście nobilitujący, a zamówienie druku nie będzie wymagało wiele czasu i wysiłku. Drukarnia internetowa Chroma.pl łączy wygodę zamawiania przez internet z kompetencjami drukarni o długoletnim doświadczeniu. Pod koniec roku, gdy wiele projektów w firmie wymaga szybkiej finalizacji, warto pomyśleć o tym sprawdzonym dostawcy.

oprac. : Komunikat PR


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: