eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › 10 najbardziej oryginalnych zrzutek internetowych 2019 roku

10 najbardziej oryginalnych zrzutek internetowych 2019 roku

2019-04-25 11:44

10 najbardziej oryginalnych zrzutek internetowych 2019 roku

Runmageddon Sahara 2019 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Crowdfunding w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, a zrzutka pieniędzy w internecie już chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Organizatorzy zbiórek każdego dnia starają się pozyskać uwagę i wsparcie finansowe dla swoich idei i projektów. I coraz częściej okazuje się, że granicą ich pomysłowości jest tylko i wyłącznie wyobraźnia. Serwis zrzutka.pl prezentuje ranking najbardziej oryginalnych zrzutek internetowych ostatnich miesięcy.

Przeczytaj także: Ranking polskich platform crowdfundingowych

Zrzutki internetowe w polskim internecie zdobywają coraz większą popularność. Ich liczba dawno już zdołała przekroczyć milion, a łączna wartość zebranych pieniędzy w tym roku ma przekroczyć poziom 0,7 mld złotych. Okazuje się, że zrzutki prowadzone przez Polaków kończą się przeważnie sukcesem i to niezależnie od tego, czy chodzi o zbiórki charytatywne, społeczne, biznesowe czy indywidualne. Obserwacja działań podejmowanych przez organizatorów zbiórek dowodzi, że coraz częściej chcemy finansować niestandardowe pomysły, a w kreowaniu pomysłów ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Doświadczenie pokazuje, że autorom zrzutek internetowych udaje się zgromadzić 100% lub więcej zadeklarowanej kwoty. W drodze do osiągnięcia tego celu, liczy się innowacyjny pomysł, odważny plan, zaangażowanie jak największej grupy znajomych, czasem także celebrytów i influencerów, skuteczne wykorzystanie narzędzi promocji oraz wiarygodność.

Jak pokazują dane zrzutka.pl, aby znaleźć finansowanie dla oryginalnego celu zbiórki na poziomie kilku tysięcy złotych, wystarczy zachęcić kilkudziesięciu darczyńców, którzy średnio wpłacają po kilkadziesiąt złotych. Zrzutki o większej wartości, tj. kilkudziesięciu tysięcy złotych, determinują konieczność zaangażowania kilkuset wpłacających, którzy zasilą zbiórkę kwotą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
– W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba niestandardowych projektów stanowiła około 30% w ogólnej liczbie zrzutek na naszej platformie, podczas gdy w tym samym okresie zeszłego roku było ich około 10%. – mówi Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl.

Zespół zrzutka.pl przygotował subiektywny ranking oryginalnych, nietypowych i unikatowych zbiórek 2019 roku. Wśród nich znalazły się jedynie te, które zakończyły się sukcesem, tj. zebrały 100% lub więcej zaplanowanych środków pieniężnych.

Oto pierwsza dziesiątka rankingu zrzutka.pl „TOP 10 niecodziennych zrzutek 2019”

Elektroniczna ręka dla koleżanki ze szkoły


Wykonaliśmy protezę mechaniczną dla koleżanki ze szkoły, chcemy teraz zrobić jej rękę elektroniczną. Cały projekt, po zakończeniu, chcemy umieścić dla społeczeństwa w internecie tak, aby każdy mógł z niego skorzystać.

Runmageddon Sahara " Moje Marzenie" 120 km w trzy dni


Celem tej zrzutki jest wsparcie finansowe umożliwiające wysłanie zapaleńca sportowego takiego jakim jestem ja, na wyzwanie życia pt. „Runmageddon Sahara 2019”. Wierzę, że marzenia się spełniają, tylko trzeba o nie walczyć!!! Na co dzień jestem samotną mamą dwóch córek (Oliwka 15 lat i Lenka 7 lat), gdyż Tata dziewczynek zmarł w 2017 r. Różnego rodzaju biegi survivalowe, a w szczególności Runmageddon, pokazały moją siłę i charakter, a także uzmysłowiły mi, że jestem silniejsza niż myślałam. Jestem w stanie pogodzić obowiązki związane ze szkołą dziewczynek, moją pracę oraz treningi. Wystarczy tylko chcieć!!!! Swoja pasją skutecznie zaraziłam córki. Razem staramy się spędzać czas m in. biorąc udział w różnego rodzaju eventach, o których wspomniałam wcześniej. Dlatego też, błoto, piasek, woda nie są nam obce, tak jak i ogromna ilość szczęścia ze wspólnie spędzonego czasu.

Rekonstrukcja czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat


Zbieramy na rekonstrukcję czaszki gigantycznego gada, którego polscy naukowcy odkryli koło Lisowic. Dzięki temu czaszka zostanie w Polsce, w Muzeum Ewolucji! To chyba pierwsza taka zbiórka na świecie! Niedawno, po kilku latach pracy, Polacy ogłosili odkrycie gigantycznego gada ssakopodobnego. Tekst w szacownym piśmie naukowym Science, prestiż i te sprawy. Ale mieszkamy w Polsce, więc rzeczywistość piszczy. Jeden z autorów odkrycia, prof. Tomasz Sulej, zamówił u świetnej artystki, specjalistki od rekonstrukcji, model czaszki tego stwora. Tylko, że na zapłacenie za niego nie wystarczyło pieniędzy.

fot. mat. prasowe

Rekonstrukcja czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat

Na rekonstrukcję czaszki pragada zebrano ponad 14 tys zł.


BADWATER 135 - KRYSTIAN OGŁY


Celem akcji jest zgromadzenie funduszy umożliwiających start Krystianowi Ogły w BADWATER 135 - najtrudniejszym ultra maratonie na świecie. Podczas biegu nie jest dostępna obsługa ani punkty odżywcze. Każdy biegacz musi zorganizować własny support, który poruszając się samochodem będzie go wspierał, zapewniając jedzenie i picie, chłodzenie wodą i lodem, pierwszą pomoc, a także podtrzymywał na duchu obecnością na trasie.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: