eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Influencerzy na Facebooku

Influencerzy na Facebooku

2018-01-09 13:31

Influencerzy na Facebooku

Influencerzy na Facebooku © Konstantin Yuganov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Na przełomie roku przygotowaliśmy mapę influencerów na Facebooku – odtworzyliśmy sieć interakcji fanów na fanpage influencerów – osób z największą liczbą like’ów.
Polscy influencerzy na Facebooku już od dłuższego czasu dzielą się wyraźne grupy: w centrum są trenerki fitness i piosenkarki, a na około występują.
  1. sportowcy,
  2. dziennikarze, politycy lewicy, celebryci telewizyjni,
  3. sportowcy,
  4. raperzy, kulturyści i politycy prawicy,
  5. gamerzy, vlogerzy i idole młodzieży.

W porównaniu do wakacji 2017 widać, że do centrum celebrytów coraz bardziej „przesuwają się” influencerki modowe (jak Maffashion). Jeszcze niedawno były raczej niszowe. Pod względem aktywności do czołówki najbardziej aktywnych fanpage dołączyły blogi lifestyle’owe z wyraźnymi wzorcami męskości i kobiecości.

W samym centrum świata celebrytów są trenerki fitness Anna Lewandowska i Joanna Jędrzejczyk, piosenkarki Ewelina Lisowska, Cleo i Margaret, sportowcy Piotr Żyła, Mariusz Pudzianowski, Adam Małysz i Agnieszka Radwańska i Youtuber Z Dupy. Osoby aktywne na ich fanpage są aktywne na wszystkich innych fanpage influencerów na Facebooku.

fot. mat. prasowe

Mapa influencerzy

W samym centrum świata celebrytów są trenerki fitness.


Najmłodsze pokolenie fanów influencerów – gamerów, vlogerów i rysowników – zajmuje specyficzną pozycję, częściej wchodzi w interakcje z liderami opinii – raperami i kulturystami i politykami prawicy, niż z dziennikarzami, politykami lewicy i gwiazdami telewizyjnymi. Te osoby relatywnie rzadziej wchodzą w interakcje z liderami opinii i fanami sportowców.

W grudniu 2017 zdecydowanie najbardziej angażujące posty celebrytów na Facebooku opublikował Robert Lewandowski – na Gwiazdkę i Sylwestra, czym zdeklasował pozostałych pod względem zaangażowania wywołanego pod postem. Oprócz piłkarza najbardziej angażował Mariusz Pudzianowski w związku z walką KSWz Popkiem.

W porównaniu do lipca 2017 coraz bardziej zaczęły być angażujące fanpage lifestyle’owe – Oczami Mężczyzny i szczesliva.pl (blog młodej matki).

fot. mat. prasowe

Interakcje

Najwięcej interakcji wywołują posty Mariusza Pudzianowskiego.


Albert Hupa

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: