eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Nowe połączenia lotnicze. Gdzie polecimy latem 2019?

Nowe połączenia lotnicze. Gdzie polecimy latem 2019?

2019-03-19 13:09

Nowe połączenia lotnicze. Gdzie polecimy latem 2019?

Lotnisko © fot. mat. prasowe

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zupełnie nowe połączenia lotnicze. Trzej najpopularniejsi przewoźnicy w naszym kraju - Ryanair, Polskie Linie Lotnicze LOT i Wizz Air - zaoferują pasażerom ponad 50 nowych kierunków. Eksperci KAYAK.pl postanowili sprawdzić, z których lotnisk wystartuują nowe loty i które kraje cieszą się największą popularnością.

Przeczytaj także: Nowe połączenia lotnicze. Sprawdź, gdzie polecisz zimą

Z Krakowa w świat: 28 nowych kierunków lotniczych ze stolicy Małopolski


Oficjalne dane przewoźników i portów lotniczych wskazują, że najwięcej nowych połączeń lotniczych wystartuje z krakowskich Balic. Ryanair zaoferuje przeloty do Ammanu w Jordanii, LOT do Bukaresztu, a Wizz Air do Charkowa. Latem z Krakowa polecimy również do typowo wakacyjnych lokalizacji, w tym m.in. do włoskich Bari i Rimini, sycylijskiej Katanii, greckich Salonik czy chorwackiego Zadaru (Ryanair). LOT zaoferuje przeloty do Dubrownika oraz Tel Awiwu, a Wizz Air, który ogłosił otworzenie w Krakowie swojej nowej bazy, rozszerzy swoją ofertę o połączenia do Larnaki, Kutaisi, Bari, Katanii czy francuskiej Nicei.

Ukraina podbija serca Polaków


Pośród nowych połączeń lotniczych z letniej siatki wyraźnie zaznacza się dominacja Ukrainy, z którą połączy nas dziesięć nowy lotów. Podróżni będą mogli polecieć bezpośrednio do Kijowa, Lwowa i Charkowa. W ofercie portu lotniczego w podwarszawskim Modlinie pojawiły się zarówno Kijów, jak i Lwów (Ryanair). Przewoźnik otworzy połączenia do Kijowa także z Bydgoszczy, Gdańska, Poznania i Krakowa. Mieszkańcy Krakowa będą mogli dodatkowo wybrać się tanimi liniami do Lwowa (Ryanair) oraz do Charkowa (Wizz Air) i alternatywnym połączeniem do Kijowa obsługiwanym przez węgierskiego przewoźnika. Również Polskie Linie Lotnicze zaoferują nową trasę łączącą Olsztyn ze Lwowem.

W sezonie letnim siatka polskich portów lotniczych zostanie rozbudowana także o siedem nowych tras do Włoch – drugiego najpopularniejszego kraju pod względem liczby uruchamianych nowych połączeń. Z Polski będzie można bezpośrednio dotrzeć także do dalszych miejsc, a to za sprawą Polskich Linii Lotniczych, które w zbliżającym się sezonie letnim otworzą połączenia z Warszawy do stolicy Libanu – Bejrutu, Delhi w Indiach czy wyczekiwanego Miami na wschodnim wybrzeżu USA. Rośnie także popularność Jordanii, która zyska dwa nowe połączenia z Polski (z Warszawy Modlin i Krakowa) dzięki Ryanairowi.

W letniej siatce podróżnych z pewnością ucieszą dwie trasy lokalne. Połączenie Krakowa ze Szczecinem (Ryanair) i Olsztynem (LOT) pozwoli odkrywać najpiękniejsze regiony kraju bez konieczności pokonywania dłuższej trasy naziemnej.

fot. mat. prasowe

Lotnisko

Najpopularniejszym kierunkiem podróży jest Ukraina, do której w sezonie letnim otworzy się aż 10 nowych połączeń.


Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, podkreśla:
„Oprócz nowych tras najpopularniejszych przewoźników w Polsce nowe kierunki zapowiedziały także inne linie: Swiss połączy Gdańsk z Zurychem, a easyJet – z Berlinem. Bardzo cieszy nas aktywność przewoźników w Polsce, a szczególnie otwieranie coraz „odważniejszych”, bardziej egzotycznych tras. Sami nieustannie pracujemy nad tym, aby podróżowanie do nawet najdalszych kierunków było w zasięgu Polaków, a znalezienie lotu do wymarzonego miejsca – możliwe najprostsze”.

Uwagi:
Analiza powstała w oparciu o oficjalne informacje dostępne na stronach internetowych i materiałach prasowych polskich portów lotniczych oraz przewoźników w dniach 3-11 marca 2019. Wszystkie informacje dotyczące połączeń mogą ulec zmianie. Lista najpopularniejszych przewoźników powstała w oparciu o statystyki Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: