eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Włochy podbiły serca narciarzy. Ile kosztuje wyjazd na narty?

Włochy podbiły serca narciarzy. Ile kosztuje wyjazd na narty?

2019-01-19 00:15

Włochy podbiły serca narciarzy. Ile kosztuje wyjazd na narty?

Góry we Włoszech © Dmitry Rukhlenko - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jeśli wyjazd na narty, to zdecydowanie Włochy lub Austria - tak przynajmniej wynika z danych przedstawionych przez Kayak.pl, według których te dwa kraje całkowicie zdominowały ranking najpopularniejszych stoków narciarskich w Europie. Najczęściej wybieranym przez narciarzy regionem okazał się Trydent - Górna.

Przeczytaj także: Wyjazdy na narty najczęściej do Austrii

Jak wynika ze zrealizowanej przez KAYAK.pl ankiety wyjazd na narty w tym sezonie planuje 13% Polaków. Gdzie udadzą się narciarze? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza najświeższa, zimowa edycja Przewodnika Travel Hacker.

Najpopularniejsze stoki narciarskie w Europie


Dane KAYAK.pl wyraźnie potwierdzają, że polscy narciarze w sposób szczególny upodobali sobie włoskie stoki - aż siedem spośród najbardziej obleganych ośrodków narciarskich leży właśnie w Italii. Co więcej, zlokalizowany na północy kraju Trydent - Górna Adyga zajął w rankingu aż pięć miejsc, w tym pierwsze, na którym znalazła się miejscowość Madonna di Campiglio. Obok innych popularnych włoskich miejscowości, jak Livigno (2. miejsce), Cortina d’Ampezzo (3. miejsce) czy Canazei (4. miejsce), w pierwszej piątce zagrzał swoje miejsce zlokalizowany w austriackim Tyrolu Sölden. W czołowej 10-tce znalazły się jeszcze dwa inne ośrodki narciarskie w Austrii: Schladmig i Mayrhofen.

Eksperci KAYAK.pl zebrali również informacje o dostępnej infrastrukturze narciarskiej: przeanalizowali długość tras narciarskich, koszty wynajmu sprzętu oraz ceny skipassów. Jak pokazuje analiza, ceny wynajęcia sprzętu na miejscu wahają się od 56 zł za dzień w najtańszym pod tym względem Schladmingu do 97 zł we włoskim Ortisei. Jednak w większości miejscowości (w siedmiu na dziesięć) cena nie przekracza 75 zł dziennie. Podróżni, którzy dysponują własnym sprzętem i planują dłuższy pobyt, powinni rozważyć zabranie nart z domu. Koszty transportu sprzętu narciarskiego różnią się zależnie od przewoźnika: przykładowo w liniach WizzAir podróżni zapłacą 130 zł (30 euro), a w liniach Ryanair – 216 zł za przewiezienie sprzętu narciarskiego w jedną stronę. W przypadku około tygodniowego wyjazdu koszty transportu są więc porównywalne bądź niższe od ceny wynajmu nart na miejscu.

We wszystkich popularnych resortach podróżni mogą też spodziewać się podobnych kosztów skipassów, które nie przekraczają 242 zł za dzień szaleństwa na stokach. Najtańsze karnety można znaleźć na stokach okalających Trydent (ok. 186 zł/dzień), jednak w pozostałych miejscowościach ceny zaczynają się od trochę ponad 200 zł za dzień.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie w sezonie zimowym 2018/2019

Na pierwszej pozycji uplasowała się miejscowość Madonna di Campiglio.


Aleksandra Pietraszek, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl, komentuje:
„W tym roku włoskie i austriackie ośrodki narciarskie okazały się najmodniejsze wśród miłośników śnieżnego szaleństwa z Europy. Przed wyjazdem na narty warto się dobrze przygotować i np. porównać ceny wynajmu sprzętu na miejscu z kosztami zabrania swoich nart do samolotu. Czasem oszczędności mogą czekać w zaskakujących miejscach. Mamy nadzieję, że nasza analiza i wskazówki zebrane w Zimowym Przewodniku Travel Hacker pomogą Polakom pewnie zaplanować wymarzony wyjazd na narty”.

fot. mat. prasowe

Infrastruktura narciarska w najpopularniejszych ośrodkach zimowych w Europie

We wszystkich popularnych resortach podróżni mogą też spodziewać się podobnych kosztów skipassów, które nie przekraczają 242 zł za dzień.


Uwagi:
Analiza najmodniejszych resortów powstała w oparciu o wyszukiwania hoteli na wszystkich stronach KAYAK z okresu między 1.01.2018 a 9.10.2018 dla podróży między 15.12.2018 – 24.02.2019. Informacje o trasach, cenach wynajmu nart oraz skipassów i transportu sprzętu narciarskiego w liniach lotniczych zostały zebrane w listopadzie i grudniu 2018. Podane ceny są orientacyjne, mogą się różnić lub nie być dłużej dostępne.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: