eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Domowe ubezpieczenie assistance to nie tylko hydraulik

Domowe ubezpieczenie assistance to nie tylko hydraulik

2018-11-21 12:00

Domowe ubezpieczenie assistance to nie tylko hydraulik

Naprawa lodówki © Elnur - Fotolia.com

Assistance to najbardziej popularne z rozszerzeń polisy mieszkaniowej. Dane towarzystwa Compensa dowodzą, że tzw. home assistance dodawany jest do aż 98% sprzedawanych ubezpieczeń.

Przeczytaj także: Assistance domowy ma potencjał

- Nie tylko obserwujemy, że domowe ubezpieczenie assistance jest w zdecydowanej większości przypadków włączane do zakresu ochrony nieruchomości, ale również widzimy, że nie jest ono traktowane jak „martwy zapis”. Nasi klienci coraz bardziej świadomie kupują ubezpieczenia, co jednocześnie oznacza, że częściej niż jeszcze kilka lat temu wiedzą, kiedy mogą z niego skorzystać. I robią to. Największa liczba interwencji fachowców dotyczy awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, ale warto pamiętać, że katalog usług assistance jest znacznie szerszy – mówi Andrzej Paduszyński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych Compensa TU SA Vienna Insurance Group.

Home assistance to rozwiązanie, które ma pomagać klientowi w organizacji i pokryciu kosztów określonych sytuacji. Zakres udzielanego wsparcia obejmuje oczywiście wszelkiego rodzaju awarie, o których w pierwszej kolejności myślimy w kontekście assistance (w tym m.in. cieknący kran, brak prądu czy uszkodzenie zamka w drzwiach), ale usług, z których możemy skorzystać jest o wiele więcej. Oto 5 przykładów mniej oczywistych sytuacji, w których domowe ubezpieczenie assistance może okazać się nieocenioną pomocą.

fot. Elnur - Fotolia.com

Naprawa lodówki

Mając assistance właściciel sprzętu RTV/AGD może zgłosić uniemożliwiającą korzystanie ze sprzętu awarię, gdy ochrona producenta wygasła.


• Awaria sprzętu RTV/AGD po okresie gwarancji


Nie jest tajemnicą, że urządzenia „lubią” psuć się tuż po zakończeniu okresu gwarancji. Mając assistance właściciel sprzętu RTV/AGD (m.in. kuchenek gazowych czy elektrycznych, lodówek, pralek, telewizorów czy zestawów Hi-Fi) może zgłosić uniemożliwiającą korzystanie ze sprzętu awarię, gdy ochrona producenta wygasła. Polisa zapewnia organizację i pokrycie kosztów dojazdu specjalisty oraz robocizny.

• Opieka nad mieniem po szkodzie


Assistance może być także przydatne po takiej szkodzie, jak np. pożar czy zalanie. Gdy po tego typu zdarzeniu nieruchomość nie nadaje się do dalszego zamieszkiwania, ubezpieczyciel zapewni organizację i pokrycie kosztów transportu rzeczy ubezpieczonej osoby do najbliższej przechowalni mebli czy magazynu, a także zabezpieczy przechowanie go np. na czas remontu.

• Transport do hotelu lub najbliższych


Towarzystwo ubezpieczeń może także wziąć na siebie organizację i pokrycie kosztów transportu ubezpieczonego z nieruchomości, gdy nie nadaje się ona do zamieszkania. Celem podróży może być najbliższy hotel lub adres osoby prywatnej, która mieszka na terenie Polski. W zależności od ubezpieczyciela zasady pokrycia kosztów mogą być różne. Dla przykładu: w Compensie pokrywane są koszty odpowiadające cenie biletu kolejowego pierwszej klasy, autobusowego lub lotniczego, jeżeli podróż dwoma pierwszymi środkami lokomocji okaże się dłuższa niż 8 godzin.

• Usługi Concierge


Ta kategoria usług polega na pomocy w przeprowadzaniu niektórych codziennych czynności. Co to oznacza w praktyce? Ubezpieczyciel w imieniu swojego klienta zarezerwuje, zakupi i dostarczy pod wskazany adres bilety na imprezę sportową czy kulturalną, a także zakupy, kwiaty lub prezenty. Może również na życzenie klienta dokonać rezerwacji pokoju w hotelu, biletów na podróż czy stolika w restauracji. Zorganizuje również opiekę do dzieci oraz usługi związane z serwisowaniem samochodu, jak np. mycie, konserwacja, naprawa czy niezbędne przeglądy.

• Opieka nad psami i kotami


W ramach tej usługi ubezpieczyciel zapewnia opiekę nad zwierzętami (w domu lub mieszkaniu), gdy ich właściciel nie będzie mógł się nimi zająć, ponieważ nagle zachoruje i w związku z tym trafi do szpitala.
– Założenie stojące za ubezpieczeniem assistance jest takie: świadczone w ramach polisy usługi mają ułatwić właścicielowi aktywności związane z posiadaniem i użytkowaniem nieruchomości, a także być wsparciem w tzw. czynnościach dnia codziennego. Warto pamiętać, że oprócz pracy fachowców assistance zapewnia pomoc w szeregu innych spraw, które na pewno mogą przysporzyć problemów, gdy załatwia się je na własną rękę – tłumaczy Andrzej Paduszyński.


oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • NThomas / 2018-11-21 12:54:25

    Mimo to do hydraulika zawsze warto się zgłosić, nie tylko w ramach ubezpieczenia, ale za każdym razem kiedy wydarzy nam się awaria czy usterka domowej sieci sanitarnej. Dobrym fachowcem jest np. https://solidneinstalacje.pl/oferta/hydraulik-radom odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: