eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Cash Droid czy Listonic? Która aplikacja do oszczędzania może ci się przydać?

Cash Droid czy Listonic? Która aplikacja do oszczędzania może ci się przydać?

2016-11-03 12:20

Cash Droid czy Listonic? Która aplikacja do oszczędzania może ci się przydać?

Która aplikacja do oszczędzania może ci się przydać? © pathdoc - Fotolia.com

31 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. O gromadzeniu oszczędności warto jednak pamiętać przez cały rok. Wprawdzie nie od dzisiaj wiadomo, że Polacy nie są w tym mistrzami, ale istnieje już co najmniej kilka sposobów, które mogą nam pomóc w w gospodarowaniu budżetem. Eksperci platformy edukacyjnej Kapitalni.org przedstawiają 6 aplikacji stworzonych specjalnie z myślą o oszczędzających.

Przeczytaj także: 5 aplikacji wspierających oszczędzanie

Nastały dobre czasy na oszczędzanie pieniędzy - przeprowadzone przez Konferencję Firm Pożyczkowych i SGH badanie „Sytuacja na rynku consumer finance” dowodzi, że z takiego założenia wychodzi o 36 proc. więcej Polaków niż przed rokiem. Ciągle jednak rzesza osób, które regularnie odkładają środki, prezentuje się dość skromnie (13 proc. społeczeństwa), podobnie zresztą jak to, co udaje się nam uzbierać. Nasze oszczędności są zdecydowanie skromniejsze niż w przypadku mieszkańców zachodu Europy, ale także mniejsze od tych, które gromadzą Słowacy, Czesi i Węgrzy. Dane Europejskiego Banku Centralnego oraz raportu BGŻOptima „Polak oszczędny” wskazują, że przeciętne aktywa finansowe znajdujące się w dyspozycji polskiego gospodarstwa domowego to zaledwie 20 proc. średniej dla strefy euro.

Ten stan rzeczy można jednak zacząć zmieniać. Pomocne w tym mogą okazać się specjalne aplikacje mobilne. Eksperci Kapitalni.org przedstawiają 6 z nich, które mogą sprawić, że oszczędzanie okaże się znacznie łatwiejsze.

Cash Droid


Masz kłopot z utrzymaniem domowego budżetu w ryzach? Zastanawiasz się, na co każdego miesiąca idzie znaczna część Twojej wypłaty? To znak, że potrzebujesz menedżera, który zadba o Twoje finanse. Takim pomocnikiem może być Cash Droid. Jest to aplikacja mobilna do zarządzania domowym budżetem, która ułatwia analizę naszych codziennych wydatków. Działa, jak elektroniczny portfel – możemy zapisywać w niej, na co przeznaczamy nasze pieniądze. Dodatkowo, te dane możemy później analizować na różnych typach wykresów, co ułatwia ich interpretację. Oprócz tego aplikacja umożliwia nam planowanie budżetu, i co bardzo przydatne – ustalanie limitów wydatków. Dzięki tej funkcjonalności, zawsze, gdy będziemy zbliżać się do ustalonego progu, dostaniemy odpowiedni komunikat. Aplikację oczywiście możemy łatwo dostosować do swoich indywidualnych preferencji. Program umożliwia obsługę wielu walut i przelicza kwoty po aktualnym kursie, a dodatkowo daje możliwość tworzenia osobnych budżetów. Cash Droid pozwala nam także łatwo filtrować i wyszukiwać dane transakcje. Innymi przykładami tzw. menadżerów finansów są aplikacje: NBP Portfel lub Allianz.

fot. pathdoc - Fotolia.com

Która aplikacja do oszczędzania może ci się przydać?

Cash Droid to aplikacja mobilna do zarządzania domowym budżetem, która ułatwia analizę naszych codziennych wydatków.


Listonic


Sprawdzona zasada mówi, że jeśli chcemy mieć wydatki pod kontrolą, powinniśmy na zakupy zawsze chodzić najedzeni i mieć przy sobie wcześniej przygotowaną listę. Mobilnym odpowiednikiem takiej tradycyjnej listy zakupów jest Listonic. Aplikacja pozwala łatwo i wygodnie tworzyć zestawienia potrzebnych rzeczy. Nie musimy wpisywać danych pozycji do telefonu, wystarczy, że powiemy, co musimy kupić, a aplikacja stworzy listę. Listonic umożliwia bowiem dodawanie głosowe, co pozwala nam zaoszczędzić czas. Oprócz tego, program segreguje produkty w różne kategorie. Dzięki temu np. wyroby mleczne, trafiają na sąsiadujące ze sobą pozycje, a my nie musimy krążyć po markecie. Przydatną funkcjonalnością aplikacji jest także synchronizacja list oraz możliwość dzielenia się nimi np. z rodziną. Dzięki temu, nasi bliscy mogą w czasie rzeczywistym dopisywać kolejne produkty, a także skreślić z zestawienia te już zakupione. Listonic jest łatwy w obsłudze, dla tego każdy domownik sobie poradzi z obsługą aplikacji.

Motolog


Wydatki związane z samochodem, to jedna z istotniejszych części domowego budżetu. Jednak możemy je łatwo monitorować za pomocą aplikacji Motolog. Umożliwia ona notowanie kosztów ponoszonych na paliwo, za pomocą komend głosowych. Działa więc szybko i wygodnie. Dodatkowo, dane poddawane są analizie, dzięki której dowiemy się np. jakie jest średnie spalanie naszego samochodu. Co ważne, aplikacja obsługuje kilka typów paliwa do jednego auta. Jeżeli więc nasz samochód ma założoną instalację gazową, możemy wpisać zarówno wydatki poniesione na benzynę, jak i LPG. Motolog pozwala też notować inne koszty np. napraw czy akcesoriów do pojazdu. Co bardzo przydatne, program przypomina również o zbliżających się terminach, np. wymiany oleju czy przeglądu technicznego.

SkyCash


Często korzystasz ze strefy płatnego parkowania? Zdarza Ci się podróżować pociągiem lub komunikacją miejską? Jeśli tak, to powinieneś skorzystać z aplikacji SkyCash. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu już nigdy więcej nie będziemy martwić się, czy mamy wystarczającą ilość drobnych na opłacenie parkingu, a także tracić czasu na poszukiwania parkometru, czy też, jeśli chcemy kupić bilety ZTM, kiosku. Aplikacja ma kilka funkcjonalności. Jedna z nich służy do mobilnego parkowania. Jest to MobiParking. Ta opcja pozwala płacić wyłącznie za realny czas postoju. Sami decydujemy o momencie rozpoczęcia i zakończenia parkowania. W ten sposób nie przepłacamy za bilety parkingowe, a wiadomo, że w przypadku ich papierowych odpowiedników nie jest to takie łatwe – musimy z góry oszacować czas postoju. Dodatkowo, SkyCash pozwala na zakup biletów komunikacji miejskiej, a także PKP Intercity. Dzięki czemu będąc już w autobusie czy pociągu, możemy spokojnie nabyć bilet, nie stojąc w kolejkach do kasy, czy automatu. Oszczędzamy więc czas, a także pieniądze – ponieważ nie narażamy się na niepotrzebne koszty – jak mandat za brak biletu.

Ceneo


Jeśli planujemy zakup sprzętu RTV czy AGD, lub np. perfum, warto porównać ceny interesującego nas produktu w różnych sklepach, bo te mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt procent! Pomoże nam w tym serwis Ceneo (dostępny online i jako aplikacja na smartfona). To największa polska porównywarka internetowa, która ma w bazie ponad 8 milionów produktów dostępnych w e-sklepach. Dzięki niej możemy łatwo sprawdzić i zestawić ceny interesujących nas artykułów, a także przeczytać o nich opinie. Dodatkowo, zakupów możemy dokonać bezpośrednio w aplikacji – nie musimy przechodzić na stronę sklepu. Rozwiązanie działa także, jak wirtualny portfel kart lojalnościowych. Możemy wgrać do aplikacji wszystkie swoje karty i dzięki temu mieć je w jednym miejscu. Porównując produkty w Ceneo i wybierając ten najkorzystniejszy, już nigdy nie przepłacimy za zakupy. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będziemy mogli spożytkować na inny cel.

Qpony


Jesteś łowcą promocji? Jeśli tak, to ta aplikacja jest idealna dla Ciebie. Qpony zbiera w jednym miejscu informacje o aktualnych zniżkach i rabatach. Z poziomu aplikacji mamy również dostęp do kuponów i gazetek promocyjnych. Twórcy rozwiązania współpracują z lokalnymi markami w każdym większym mieście w Polsce, dzięki czemu każdy kupujący może znaleźć oferty zniżek w najbliższej okolicy. Jest to przejrzysta i czytelna aplikacja, która pozwoli nam zaoszczędzić. Dlatego podczas kolejnych zakupów, warto uruchomić program i sprawdzić, czy w danym sklepie nie ma ciekawych promocji. Podobną aplikacją jest także Kizzu.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: