eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania VII 2016

Monitoring mediów: cytowania VII 2016

2016-08-18 14:47

Monitoring mediów: cytowania VII 2016

Gazeta © BillionPhotos.com - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Liderem cytowań w lipcu 2016 roku wśród dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita, za nią uplasowała się Gazeta Wyborcza oraz Dziennik Gazeta Prawna – wynika z zestawienia opracowanego przez Newton Media. Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki, na drugim Gazeta Wrocławska, a na trzecim – Głos Wielkopolski i Dziennik Łódzki. Wśród tygodników ogólnopolskich najczęściej cytowano Politykę, W Sieci i Newsweek Polska.

Przeczytaj także: Monitoring mediów: cytowania VI 2016

Dzienniki ogólnopolskie


W lipcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita (216). Publicyści najczęściej odwoływali się do ogólnopolskiej edycji rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”. Drugie miejsce zajęła Gazeta Wyborcza (213), a na trzecim uplasował się Dziennik Gazeta Prawna (75). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Przegląd Sportowy (70), Super Express (44), Fakt (42), Nasz Dziennik (19), Gazeta Polska Codziennie (15), Puls Biznesu (13), Polska The Times (11) i Parkiet (2).

Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Dziennik Bałtycki (13). Drugie miejsce należało do Gazety Wrocławskiej (10), a trzecie miejsce ex aequo do Głosu Wielkopolskiego i Dziennika Łódzkiego (po 9).

Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Polityka (70). Często cytowano fragmenty wywiadu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Polityk nawiązywał do powstania komisji sejmowej ws. afery Amber Gold, komentował Brexit i odpowiedział na pytanie, czy wróci do polskiej polityki. Drugie miejsce w naszym rankingu zajął tygodnik W Sieci (50), a trzecie Newsweek Polska (43).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W lipcu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Rzeczpospolita (216).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Dziennik Bałtycki (13).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Polityka (70).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (305). Na drugim miejscu znalazła się Rzeczpospolita (240), a na trzecim Przegląd Sportowy (82). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (92).

Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (15), na drugim Dziennik Bałtycki (14), a na trzecim Gazeta Wrocławska (12). Najwięcej informacji (22) pojawiło się na temat Dziennika Polskiego (7).

Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (115), na drugim
Newsweek Polska (72), a na trzecim Tygodnik Powszechny (66). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Polityki (45).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (305).


fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Głos Wielkopolski (15).


fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazła się Polityka (115).


Metodologia badania


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 czerwca 2016 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita) czy Polska (zamiast: Polska The Times), jak i regionalne tytuły gazet z Grupy Polskapresse, o których często pisze się zamiennie np. Głos Wielkopolski lub Polska Głos Wielkopolski. Cytowania i/lub informacje danego tytułu w tymże nie były uwzględnione w raporcie. Do sumy cytowań i/lub informacji nie zostały także wliczone wzajemne cytowania i/lub informacje między niektórymi grupami tytułów (z tej samej grupy medialnej).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.Jako cytowanie zaliczono wszystkie artykuły, które bezpośrednio cytowały i odwoływały się do artykułów umieszczonych w badanych mediach.


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: