eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Automatyzacja w outsourcingu. Dlaczego boimy się robotów?

Automatyzacja w outsourcingu. Dlaczego boimy się robotów?

2015-12-11 08:59

Przeczytaj także: Polski sektor BPO liderem regionu


Drogi czytelniku, myślę, że się ze mną zgodzisz, że w przypadku przejmowania procesów z wielu lokalizacji każdy z systemów był pisany pod dany kraj bądź co gorsza pod daną jednostkę. To komplikuje automatyzację i wymaga wielkiej wiedzy w organizacji i determinacji zespołu projektowego, aby temu zaradzić.

Automatyzacja i wskazanie Ci potencjału systemu SAP nie ma na celu eliminację wszystkich Twoich problemów ale często pozwala kopiować jedno dobre rozwiązanie do wielu instancji lub mandantów i zgodnie z zasadą Pareto rozwiązać 80% przypadków.

fot. mat. prasowe

Rys. 4. Kluczowe aspekty systemu ERP

Automatyzacja w systemach ERP jest nieuchronna – co ma swoje dobre i gorsze strony.


Szansa... czy zagrożenie???


Automatyzacja niesie również za sobą wiele zagrożeń takich jak: koszt wdrożenia wielu rozwiązań, który często znacząco przewyższają korzyści, poziom skomplikowania rozwiązania dla użytkownika końcowego lub nie do końca sprecyzowane wymagania Klienta.

Wszystko to może spowodować w najlepszym przypadku stworzenie doskonałego nikomu nie potrzebnego narzędzia a w przypadku gorszym (czego nikomu nie życzę) nawet powrót do epoki kamienia łupanego. Nie tak dawno słyszałem przerażającą historię o kilkutygodniowej przerwie w dostępie do systemu SAP z powodu wadliwego ładowania danych. O zgrozo…

Henry Ford powiedział: „Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”

Chciałbym zakończyć artykuł parafrazą w odniesieniu do organizacji: „Organizacja, która przestaje się uczyć jest przestarzała, bez względu na to ile lat już istnieje na rynku. Organizacja ucząca się jest nowoczesna i będzie w stanie reagować na zmiany. Najwspanialsze w biznesie jest utrzymywanie wysokiego poziomu innowacyjnego myślenia i rozwoju”.

Krzysztof Gabrych, ACMA, CGMA
CEO, Training Center Club
,

poprzednia  

1 2 3

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: