eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › 10 rzeczy, których nie wiesz o SMS-ach

10 rzeczy, których nie wiesz o SMS-ach

2015-12-03 12:41

Przeczytaj także: SMS-y czy Facebook Messenger?


6. Krótkie awizo


Innym zastosowaniem krótkich wiadomości tekstowych jest SMS-owe awizo. To darmowa usługa, dzięki której klienci Poczty Polskiej są informowani poprzez SMS-a o możliwości odbioru listu poleconego we wskazanej placówce. Poczta umożliwia również skorzystanie z opcji powiadamiania o doręczeniu bądź zwrocie przesyłki poprzez SMS-a. Koszt takiego SMS-a to 0,50 zł.

7. Historia pod kontrolą


Jeśli chcesz na bieżąco kontrolować swoją historię kredytową, w tym celu możesz skorzystać z alertów Biura Informacji Kredytowej. BIK oferuje dwa rodzaje powiadomień SMS. Pierwszy chroni przed wyłudzeniem kredytu – otrzymasz go, gdy do BIK wpłynie zapytanie o Twoją osobę w związku ze złożonym wnioskiem kredytowym. Drugi alert dotyczy pogorszenia historii kredytowej i jest przeznaczony dla osób które spłacają lub poręczają kredyt. W tym przypadku zostanie wysłany do Ciebie SMS w momencie, gdy do BIK wpłynie informacja o zaległości w spłacie Twojego lub poręczonego przez Ciebie kredytu.

8. Płatności SMS


SMS to nie tylko wygodna forma komunikacji, ale również popularny sposób na realizację drobnych płatności. Dobrym przykładem jest możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej lub biletu parkingowego za pośrednictwem SMS-a. Taką opcję wprowadziło wiele miast – nie tylko te największe. Dlatego warto zajrzeć na strony urzędów i sprawdzić jakie udogodnienia jeszcze czekają na mieszkańców.

9. E-mailowy alert


Czekasz na ważnego e-maila i nie masz możliwości sprawdzania na bieżąco poczty albo rzadko sprawdzasz skrzynkę. Z pomocą przyjdzie sprawdzony SMS. Jeśli np. posiadasz konto na Gmailu możesz skonfigurować je w ten sposób, aby otrzymywać powiadomienia SMS o każdym e-mailu wysłanym z określonego przez Ciebie adresu.

10. SMS porządkowy


Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych, jak np. bunt w więzieniu, czy ucieczka osadzonego z zakładu karnego, informacja o zdarzeniu przekazywana jest za pośrednictwem SMS. Odpowiednim osobom za pomocą dedykowanej usługi w formie bramki SMS przekazuje ją funkcjonariusz, który podczas dyżuru znajduje się na stanowisku dowodzenia.
– Możliwości wykorzystania SMS-ów jest naprawdę wiele. Wiadomości SMS już dawno temu przestały pełnić wyłącznie podstawową funkcję jaką jest komunikowanie się ze znajomymi i bliskimi. Wydawać by się mogło, że po ponad dwóch dekadach istnienia SMS-ów ich wykorzystanie stanie się marginalne. Nic bardziej mylnego. Firmy i instytucje coraz częściej znajdują ich nowe zastosowania, które wielokrotnie ułatwiają nam w życie – komentuje Daniel Zawiliński z platformy SerwerSMS.pl.

Przeczytaj także: Polacy lubią wiadomości SMS Polacy lubią wiadomości SMS

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: