eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Remont mieszkania najchętniej latem

Remont mieszkania najchętniej latem

2015-08-06 13:10

Remont mieszkania najchętniej latem

Remont mieszkania najchętniej latem © Robert Kneschke - Fotolia.com

Wielu z nas uważa lato za zdecydowanie najlepszy czas na remont domu lub mieszkania. Pracom nad odnowieniem wnętrz sprzyja pogoda i urlop. Część z nas decyduje się na przeprowadzenie kompleksowych zmian, inni do swoich czterech ścian pragną wprowadzić jedynie lekki powiew świeżości. A jak to wygląda w tym roku? Jak wiele osób zdecydowało się na remont, a ile odpoczywa i doładowuje siły przed powrotem do pracy? Za pomocą badania internetowego sprawdziła to Grupa Okazje.info – właściciel jednej z najpopularniejszych internetowych porównywarek cen.

Przeczytaj także: Remont mieszkania zamiast wakacji

Świeżo wyremontowane mieszkanie cieszy oko i poprawia humor, gdy wkraczamy do niego po ciężkim dniu pracy. Jego kompleksowe odnowienie jest jednak czasochłonne i często przysparza sporo stresu. Dlatego wielu z nas decyduje się na tego typu prace w okresie wakacyjnym. Latem sprzyja zarówno pogoda, jak też fakt, że jest to sezon urlopowy.

Kompleksowy remont


Analiza zrealizowana na przełomie czerwca i lipca na zlecenie Grupy Okazje.info wykazała, że latem remont mieszkania lub domu zamierza przeprowadzić 38% respondentów. 49% z nich na ten cel przeznaczy nie więcej niż 1000 zł. To fundusze, które pozwolą na przykład na odmalowanie całego mieszkania lub całościowe wyremontowanie jednego pokoju. Z kolei 23% ankietowanych planuje wydać na odnowienie mieszkania od 1100 do 5000 zł, a 22% – od 5100 do 10 000 zł. Jedynie 1% myśli o wydatkach większych niż 10 000 zł.

A może drobne zmiany?


Odświeżyć swoje wnętrza możemy również za pomocą drobnych zmian, na przykład nowych zasłon, dywanu czy innych dodatków. W te wakacje dekoracje do domu lub mieszkania planuje zakupić 19% badanych. Większość z nich (75%) wyda na ten cel nie więcej niż 1000 zł. Z kolei 24% spośrod tej grupy ankietowanych zainwestuje w odświeżenie swoich od 1100 do 5000 zł. Tylko 1% wyda od 5100 do 10 000 zł.

Inwestycja w nowe meble


Sposobem na odmianę wnętrz bez angażowania ekipy remontowej jest również wymiana mebli, o której myśli 11% respondentów. 55% z nich chce przeznaczyć na produkty wyposażenia domu lub mieszkania od 1100 do 5000 zł. Z kolei 28% chciałoby wydać mniej, mieszcząc się w 1000 zł. Wśród badanych jest również grupa, która myśli o całkowitej wymianie mebli lub planuje zakup tych z wyższej półki. 16% przeznaczy na ten cel od 5100 do 10 000 zł, a 1% więcej niż 10 000 zł.

Dane pokazują, że latem chętnie i hojnie podchodzimy do kwestii remontu naszego mieszkania. Ponad połowa z nas planuje podjąć w tym czasie działania w celu odnowienia swoich czterech ścian, a tylko 29% jest zdecydowana nie poświęcać na prace w mieszkaniu czy ogrodzie letnich dni. Pamiętajmy jednak, że wakacje to także czas wypoczynku, dlatego jak już uporamy się z malowaniem i meblowaniem naszych czterech kątów, wyskoczmy gdzieś choćby na kilkudniowy urlop, żeby nabrać sił i energii do pracy.

fot. Robert Kneschke - Fotolia.com

Remont mieszkania najchętniej latem

Tego lata remont planuje 38% ankietowanych (w przypadku blisko połowy będą to tylko niewielkie prace, których budżet nie przekroczy 1 000 zł)


Informacje o badaniu


Ogólnopolskie badanie ilościowe realizowane techniką CAWI - przeprowadzone wśród członków społeczności badawczej Zymetrii na zlecenie Grupy Okazje.info. Realizacja badania: 29.06 - 2.07.2015 r. Próba: osoby w wieku 18-64 lat, n=300

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Remont mieszkania najchętniej latem

    Moricone / 2016-03-29 21:15:52

    Zdecydowanie lato jest najlepsze aby wyremontować mieszkanie. Ja nie będę czekał do lata.
    Już zamówiłem fachowców z firmy Qualia - www.superqualia.pl i zaczynam remont za kilka tygodni. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: