eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Bitdefender GravityZone - najnowsza wersja już wiosną

Bitdefender GravityZone - najnowsza wersja już wiosną

2015-03-20 11:44

Bitdefender GravityZone - najnowsza wersja już wiosną

Bitdefender GravityZone © fot. mat. prasowe

Bitdefender zapowiedział wprowadzenie w najbliższym czasie najnowszej wersji oprogramowania GravityZone, stworzonego z myślą o ochronie średnich i dużych przedsiębiorstw. Dzięki nowym funkcjom klienci będą mogli wybierać z czterech kategorii – Bezpieczeństwo Punktów Końcowych, Bezpieczeństwo Środowisk Wirtualnych, Bezpieczeństwo Exchange i Bezpieczeństwo Urządzeń Mobilnych.

Przeczytaj także: FireEye: lepsza ochrona poczty elektronicznej

Działanie systemu GravityZone oparte jest na autorskim, neuronowym systemie ochrony sieci komputerowej (tzw. BRAIN – Bitdefender Reflective Artificial Intelligent Networks), który można nazwać sztuczną inteligencją na miarę naszych czasów. Zaprojektowany w ten sposób system zmniejsza ryzyko zagrożenia na każdym punkcie końcowym objętym ochroną, niezależnie od jego położenia geograficznego.

GravityZone może być uruchomiony w zaledwie kilka minut dzięki modułowi automatycznej samo-konfiguracji, wspierając również wydajność fizycznych systemów podczas ich skanowania.

Producent w najnowszej wersji produktu postanowił wdrożyć elementy zaprojektowane specjalnie do zabezpieczania wirtualnych desktopów oraz utrzymania serwerów e-mail bazujących na Microsoft Exchange.

Co więcej, firma wdraża moduł sterowania urządzeniami peryferyjnymi, który pomaga administratorowi w rozwiązaniu problemów z politykami bezpieczeństwa dla urządzeń podłączonych do komputera. Mechanizmy te polegają na stworzeniu wykazu zatwierdzonych urządzeń USB, które mogą wchodzić w interakcje z urządzeniem. Żadne inne nie zostaną połączone.

Proces skanowania maszyn fizycznych nie przebiega w całości na skanowanym urządzaniu, lecz jest przeniesiony na inny dedykowany ośrodek. W ten sposób skutecznie minimalizuje obciążenie skanowanej maszyny.

Ponadto produkt integruje nowe VDI (Virtual Desktop Infrastructure) i posiada komponenty przeznaczone do walki z zagrożeniami specyficznymi dla pulpitów w centrach danych.
Nowa generacja GravityZone łączy starannie zaplanowany szereg nowych technologii wyznaczających nowe kierunki w dziedzinie bezpieczeństwa wraz z opracowanymi z naszymi klientami ulepszeniami, które są ukłonem w ich kierunku. Oferowany produkt z dokładnością trafia w potrzeby firm bazujących na własnych środowiskach wirtualnych, spełnia ich bardzo rygorystyczne normy i wysokie wymogi w temacie wydajności. Testy beta okazują się odgrywać istotną część całego procesu, a producent oferuje swoją wdzięczność wszystkim, którzy wykazują pomoc przy jej testowaniu – twierdzi Szef Strategii Bezpieczeństwa Bitdefendera Catalin Cosoi


Ceny GravityZone są uzależnione od ilości i rodzaju zainstalowanych modułów, liczby punktów końcowych, które powinny być chronione, oraz typów skanerów.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: