eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Kamiennogórska SSE: nowe zezwolenie dla Autocam Poland

Kamiennogórska SSE: nowe zezwolenie dla Autocam Poland

2014-05-27 13:14

Kamiennogórska SSE: nowe zezwolenie dla Autocam Poland

Autocam Poland © fot. mat. prasowe

W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości wręczono kolejne pozwolenie na działalność. Tym razem otrzymała je spółka Autocam Poland - przedsiębiorca, który funkcjonuje na terenie strefy już od 2005 roku. Inwestycja ma pochłonąć nawet 12 milionów złotych i obejmie modernizację obiektów i parku maszynowego.

Przeczytaj także: THOM – POLSKA buduje nowy zakład produkcyjny

- Jest to reinwestycja znajdującego się w Kamiennej Górze zakładu, istotnego dla strategii całej Grupy Autocam Automotive. Zmodernizowane zostaną obiekty i park maszynowy. Zakupione będą urządzenia pomiarowe do laboratorium jakościowego, dzięki czemu spółka uruchomi produkcję elementów systemów paliwowych – tłumaczy prezes zarządu kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Zakład Autocam Poland funkcjonuje w Kamiennej Górze od 2005 roku, w obiektach po dawnym zakładzie przemysłu lekkiego Floreta. Specjalizuje się w produkcji: wałków napędowych wycieraczek, elementów do przesuwania foteli samochodowych, części układów kierowniczych. Charakteryzują się one bardzo wysoką precyzją. Większość prosto z Kamiennej Góry trafia do zagranicznych kontrahentów, producentów markowych części samochodowych. W ubiegłym roku sprzedaż wzrosła o 55 procent.

fot. mat. prasowe

Autocam Poland

Nawet ponad 12 mln zł zainwestuje w rozwój zakładu spółka Autocam Poland, funkcjonująca w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.


Obecnie Grupa Autocam zatrudnia ponad 1,5 tys. pracowników w 14 zakładach na całym świecie. Kamiennogórski jest jedynym w Polsce. Pracuje w nim prawie 170 osób. Reinwestycja w ramach nowego zezwolenia pozwoli utrzymać zatrudnienie co najmniej na tym poziomie do 31 grudnia 2020 roku.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: